Press "Enter" to skip to content

Na czym polega automatyczna segregacja śmieci?

Ochrona środowiska od pewnego czasu jest jednym z ważniejszych aspektów życia społecznego. W TV, radio a także prasie niemałą część programu zajmują programy o owej tematyce w bardzo różnych odsłonach. Kobiety z głośnika doradzają nam, jak ekologicznie sprzątać mieszkanie. Nawet telefony komórkowe poniektórych producentów zachwalane są jako eko, ponieważ do wykonania ich wykorzystane zostały materiały do których wyprodukowania były zagospodarowane odpady. W marketach klienci naciskają na sprzedawców, by pakowali artykuły w bio-degradowane reklamówki.

odpady

Autor: Jerry Nihen
Źródło: http://www.flickr.com
Podobną dbałość widać jeżeli chodzi o gospodarzenie odpadami w komunalnymi. Od zawsze zastanawiałem się, co dzieje się z odpadami które wrzucam do eleganckiego kubła na śmieci. Rzecz jasna następuje utylizacja odpadów. Nader ciekawym jest, jak przebiega taki proces w dobie ekologii. Okazuje się, że nie jest to wcale taka prosta rzecz. Najpierw do przedsiębiorstwa utylizacji odpadów przyjeżdża samochód ciężarowy z odpadami, następnie zostaje on zważony i ładunek jest przenoszony do automatycznej sortowni, gdzie przy pomocy układu bębnów i sit odpady są na wstępie rozdzielone według rozmiarów.

Odpady o charakterze biologicznym popychane są wprost do kompostownika, gdzie poddawane są one silnemu procesowi dotleniania i fermentacji, zmieniane są w biologiczny nawóz, a następnie wyprzedawane.

Ten tekst wydał Ci się interesujący? Więc zapraszamy do naszej kolejnej witryny. Na niej czeka na Ciebie ważny wpis.

Kolejne odpady są przenoszone do dalszego mechanicznego procesu segregowania, w wyniku jakiego zabiera się od odpadów butelki plastikowe i w sposób automatyczny sortuje podług kolorów. Na kolejnym etapie utylizacja odpadów przedstawia się tak, że z masy która została na taśmie rozdzielane jest szkło a także wszelakiego typu ostre fragmenty a także metale, papier itp. odpady (wróć), również metale kolorowe. W etapie końcowym Pozostałą część odpadów zbija się w belki z pomocą specjalnej prasy (wszystko co musisz wiedzieć o recyklingu odpadów).

Na obszarze takich dzisiejszych zakładów nierzadko znajdują się stare składowiska śmieci, które teraz zostają wrócone do życia. Wprzódy należycie zabezpieczone, gazy gnilne odprowadzane przewodami wykorzystywane są do grzania zakładu. Opisany system utylizacji odpadów spełnia rygorystyczne normy ekologiczne. W powyższym artykule został opisany jeden z najnowocześniejszych zakładów utylizacji odpadów. W Naszym kraju przybywa ich z każdym rokiem.

Comments are closed.