Press "Enter" to skip to content

Czy na zbieraniu złomu można nieźle zarobić?

Wbrew ogólnym opiniom, zbieranie złomu nie zapewnia jedynie marnych groszy, jakie ucieszyć mogą wyłącznie najbiedniejszych. Jak się okazuje, najwytrwalszy zbieracz złomu ma możliwość zdobyć całkiem niezły zarobek. Musimy zawsze brać pod uwagę fakt, iż w wielu przypadkach zbieranie złomu zakrawa o kradzież. Jeśli na pewno nie naginamy prawa poprzez pozyskiwanie dużych ilości złomu, a dodatkowo mamy w ogóle możliwość gromadzenia złomu, może to być szansa na zgromadzenie kilku złotych.

Już na wstępie zaznaczyć należy, że oddając na skup surowców wtórnych łódź wtórnych kilogram puszek aluminiowych (czyli więcej niż 50 sztuk), można pozyskać około 3 złote. Wcale nie lepiej jest ze złomem żeliwnym czy stalowym. W tym przypadku także cała transakcja nie jest za bardzo korzystna. Najbardziej korzystny wydaje się skup miedzi.

złom

To nie zmienia faktu, że jeśli mamy dostęp do tworzyw, które mogą być złomowane, a jednocześnie dysponujemy czasem, aby się tym zająć, zawsze możemy liczyć na pewien zarobek. Dlatego najbardziej nieugięci i cierpliwi złomiarze zarabiają niekiedy czasem i 200 złotych dziennie. Choć takie sytuacje nie są nazbyt częste, to jednak się zdarzają. Najbardziej cierpliwi złomiarze przyjeżdżają nawet parokrotnie w tygodniu z pełnym wózkiem! Co istotne, na złom możemy oddawać także zużyty sprzęt domowy, który w wielu domach leży niepotrzebny przez bardzo długi czas – więcej informacji. Skup surowców wtórnych (więcej w serwisie) okazuje się w takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem!

Poruszając ten temat warto wspomnieć także, że zgodnie z obowiązującym prawem, na złom możemy oddać wszelki sprzęt elektryczny lub elektroniczny. Rzecz jasna tego rodzaju punkt musi należeć do rejestru zbierających zużyty sprzęt. Takie rejestry są nadzorowane przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Problem z pozbywaniem się niepotrzebnego sprzętu możemy jednak rozwiązać także w trochę inny sposób. Zużyte urządzenia elektryczne albo elektroniczne możemy pozostawić również w punktach napraw sprzętu AGD lub RTV. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie zależy nam na paru groszach, jakie moglibyśmy zyskać w skupie złomu za zużytą pralkę lub lodówkę.

Oddawanie złomu do skupu to rozwiązanie, jakie niezwykle często jest praktykowane szczególnie w przypadku zużytych samochodów. W tej sytuacji sprzedający mogą liczyć na pewny zysk.

Comments are closed.