Press "Enter" to skip to content

Dobór najkorzystniejszego sposobu złożenia zwłok w grobowcu familijnym bywa ważniejszy od urządzenia stypy

Ostatnie pożegnanie bliskiej osoby bywa naprawdę bolesną chwilą dla całej, tej bliskiej oraz dalszej, rodziny. Jeśli zmarły nie określił ani w testamencie, ani w ostatnich rozmowach swojej ostatniej woli tyczącej się ceremonii pogrzebowej, wówczas najbliżsi zastanawiają się, czy zorganizować pradziejowy pogrzeb, czy trupa poddać spopieleniu – ten zabieg znany bywa pod nazwą: kremacja.

Pełny zakres usług związanych z pochówkiem zaoferować może zakład pogrzebowy w wielkim mieście, jakim na pewno jest Wrocław, Przy okazji taki zakład zajmie się także załatwieniem formalności powiązanych z pochówkiem. Nawet jeśli denat okaże się wisielcem oraz sprawy papierkowe trochę się skomplikują, to i tak każdy może liczyć na życzliwość i rękę podaną na pomoc. Rozważmy zatem wady i zalety dwóch wspomnianych wyżej rodzajów złożenia zwłok. Zobacz również: http://memento-wroc.pl/kremacja-zwlok.htmlPogrzeb z bukową, czarną trumną, wieńcami żywych kwiatów i złożeniem zwłok w grobie uwieńczonym marmurowym pomnikiem, bywa mocno upowszechniony w polskiej tradycji. Zorganizowanie pochówku w inny sposób może wystawić familię na słowa krytyki, oburzenie, a nawet zniesławienie ze strony uczestników tej smutnej ceremonii. Jeśli Wrocław jest miastem, gdzie każdemu bywa po drodze, to właśnie tam zostanie wytypowany właściwy cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com

Takie wyjście z sytuacji może jednak powodować konsekwencje w postaci przymusu przygotowania sposobu, w jaki ma się odbyć transport zwłok. A to z kolei wiąże się z ekstra wydatkiem, który będzie tym pokaźniejszy, im dłuższa będzie droga transportu specjalistycznie zabezpieczonej trumny. Z kolei kremacja polega na spopieleniu zwłok zmarłego i umieszczeniu prochów w niewielkiej, misternie udekorowanej urnie. Nie trzeba wtedy zatrudniać dodatkowych pracowników zakładu pogrzebowego do przenoszenia trumny, a transport zwłok odbywa się tylko w jednym kierunku: z mieszkania lub polikliniki do pomieszczenia kremacyjnego. Jak już napisano, taki rodzaj pochówku bez wątpienia sprawi, że tradycyjne środowisko rodzinne aż zagrzmi od domysłów. Autor: http://memento-wroc.pl/

Na zakończenie jeszcze jedna sprawa: śmierć w XXI wieku pozostaje zagadnieniem tabu. Na co dzień nie wymawia się słów zakład pogrzebowy czy kremacja. Wydaje się, że współcześni ludzie, nieoswojeni z tematyką agonii, gorzej radzą sobie z kresem życia, kalectwem i starością niż ich antenaci z czasów średniowiecznych, kiedy przez Europę, oprócz barbarzyńskich wojsk, przetaczały się co chwila epidemie dżumy.

Comments are closed.