Press "Enter" to skip to content

Kształcimy się na potęgę, to świetna informacja. Kształcić się chcą wszyscy, co czyni z nas bardzo konkurencyjne społeczeństwo, gotowe na wyzwania

Można sobie wiele zarzucić, ponieważ jako naród posiadamy swoje negatywne cechy, zresztą jak każda inna nacja. Nie jest to dziwne, musimy bowiem znać swoje niedoskonałości, aby potrafić z nimi walczyć.

Notatki studenta

Autor: AllieKF
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy się jednakże także pochwalić wieloma sukcesami. Nasi młodzi ludzie potrafią zaczarować świat nauki, wprowadza się do nas wiele korporacji, gdyż posiadamy niezwykle bogatą kadrę młodych, wykształconych osób. Ponadto, bierzemy udział w szkoleniach, czym bijemy na świat wiele innych nacji.

Tę chęć maksymalizowania poziomu swoich kompetencji widać na każdym kroku. Zaczęło się od boomu edukacyjnego, jaki zaczął się w latach 90-tych, czyli gdy pojawiły się pierwsze szkoły prywatne. Były one dostępne dla coraz większe liczby osób, nie tylko dla tych, co najlepiej zaliczyli maturę. Ten pozytywny przejaw naszej chęci doskonalenia pociąga za sobą też minusy, a mianowicie niższym poziom szkolnictwa wyższego. Właściwie to logiczne, w przeszłości kiedy najlepsi mogli studiować, ten poziom utrzymywał się na jakimś pułapie.

Aktualnie natomiast, gdy również średnie wyniki kwalifikują się na to,

Sala konferencyjna

Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com

ażeby dostać się na wiele kierunków studiów, to właściwie taki poziom ulega zmianie. W związku z tym pojawiło się sporo krytyków tego systemu, w którym każdy może studiować. I spoglądając na dzisiejszą sytuację wiele z tych negatywnych głosów się sprawdza, bo to nie studia oferują zatrudnienie. http://mojekonferencje.pl/swidnica

Na wielu kierunkach wykłada się ogólne rzeczy, a tego typu wiedza nie przydaje się w normalnym życiu. Niemniej, to nasze pragnienie, ażeby się edukować jest warta zauważenia. Co więcej, szkolimy się ciągle, nawet po ukończonej szkole wyższej. Jeździmy na wydarzenia branżowe, meldujemy się na konferencjach (zobacz to), często płacimy duże pieniądze na swój rozwój.

Nie tylko w dużych miastach są spotykane tego typu prawidłowości, nawet w mniejszych miejscowościach jest zapotrzebowanie na szkolenia (na przykład sale konferencyjne Świdnica , co tylko pokazuje, iż ten nasz pęd do wiedzy nie jest tylko domeną pewnych ludzi i dużych miast. To dobrze rokuje na przyszłość, ponieważ wzrost kompetencji w dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym świecie to ogromna szansa na lepsze życie. Całe szczęście, iż tak wiele osób o tym myśli, to przecież ma przełożenie na całe społeczeństwo.

Comments are closed.