Press "Enter" to skip to content

Język obcy przepustką do wielkiej kariery

Bieżąca sytuacja na rynku pracy może dawać młodym rodakom do myślenia. Jak widać, ukończenie wyższej uczelni już nie zapewnia zdobycia dochodowej pracy. Znamy w końcu mnóstwo absolwentów, którzy zatrudnili się w rozmaitych restauracjach szybkiej obsługi, gdzie pracują poniżej swoich umiejętności. Są sfrustrowani, gdyż dorosłość obeszła się z nimi w tak nieprzyjemny sposób. Oczywiście, ludzie przedsiębiorczy lub posiadający odpowiednie znajomości zawsze sobie poradzą. Ale wcale nie trzeba mieć wuja w zarządzie, by dostać ciekawą i dochodową posadę.

Tłumaczenia z języków obcych

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Przepustką do powodzenia jest bez wątpienia uczenie się języków obcych.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie (https://szukasz-pracy.pl/jubileusz-10-lecia-istnienia-na-rynku-rekrutacyjnym/) w kolejne linki. Po jakimś czasie zapewne odnajdziesz coś atrakcyjnego.

Żyjemy w globalnej wiosce. Świat się kurczy. Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej stała się częścią ogromnej wspólnoty. Wreszcie rozwarły się przed nami granice i możemy robić międzynarodowe kariery. Konieczna jest jednak świetna znajomość języka obcego. Powinniśmy zdecydować się na łacinę XX wieku, a więc język angielski. Jest to od dawna światowy język biznesu i polityki. Z jego znajomością możemy zrobić karierę w każdym miejscu na świecie.

Również w naszej ojczyźnie znajomość angielskiego jest już elementarnym wymaganiem w procesie rekrutacji, a jeżeli aplikujemy na kierownicze stanowiska powinniśmy nim władać doskonale w mowie i w piśmie. Wielką karierę można zrobić, wykonując tłumaczenia. Specjaliści rozmaitych języków są nieustannie poszukiwani na rynku pracy (sprawdź więcej).
Mnóstwo zleceń dostają osoby, które wykonują tłumaczenia. Można postarać się o specjalizację biznesową. Mnóstwo rodzimych firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami, ciągle korzysta z pracy (zobacz zgoda na przetwarzanie danych osobowych) tłumaczy języka angielskiego, przygotowując papiery dla swoich partnerów.
Dokładnie taką tendencję potwierdzają badania najczęściej wyszukiwanych w sieci fraz – w pierwszej kolejności są to zapytania takie jak tłumacz angielski wrocław i tłumacz niemiecki wrocław – oferta na tłumaczenia dla firm.

Aby być jeszcze bardziej atrakcyjnym na rynku pracy, należy znać dwa albo więcej języków. Doskonałym wyjściem jest nauka języka jakiegoś z sąsiadujących z nami państw. Bardzo wiele niemieckich firm inwestuje duże pieniądze w Polsce, stąd też tłumaczenia na niemiecki są ciągle w cenie. Idealnym wyjściem jest także nauka jakiegoś mało popularnego języka.

Comments are closed.