Press "Enter" to skip to content

Każde pokolenie ma własny sposób komunikacji. To jak się zmienia mówi dużo o nas samych. A Ty jak się porozumiewasz z innymi?

Każda grupa wiekowa ma swój sposób komunikacji. To „odkrycie” nie powinno zadziwiać, pokazuje jednak ono starą prawdę, że nie da się wejść w skórę sześćdziesięciolatka, kiedy ma się lat dziesięć. Co prawda, jak mamy pięćdziesiątkę, to jesteśmy w stanie sobie przypomnieć, jak to było mieć lat naście, lecz będzie to nawiązywało tylko do naszych wspomnień. Nie będzie w tym temacie właściwych odniesień do współczesnych nastolatków, gdyż poruszają się już oni w innej epoce.

blachy

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Najłatwiejszy sposób, żeby sprawdzić, jak konkretna grupa osób się ze sobą porozumiewa to zbadać, jak odpowiedzą na banalne pytanie. Spytać się na przykład można jak postąpiliby, gdyby mieli znaleźć pewną rzecz. Powiedzmy, że interesuje nas stal hardox i blachy hardox- czyli coś z branży, która nie jest szczególnie dobrze znana. Starsze osoby zdecydowanie zapytaliby się swoich przyjaciół, z którymi mają kontakt na przykład na spacerze. W użyciu byłby też telefon. Ewentualnie mogliby poradzić się syna czy wnuka.

Trochę młodsi od nich zapewne zrobiliby adekwatnie, ale na pewno też zasięgnęliby opinii kogoś w pracy. Tam w końcu znaleźć można ludzi, którzy się interesują rożnymi zagadnieniami i którzy maja bardzo rozległą wiedzę.

Jeśli spodobał Ci się analizowany artykuł, kliknij ten link – z pewnością również warto zobaczyć tu (https://www.polnet.pl/pl/silosy-paszowe) następny ciekawy post!

Najmłodsi zaś na początku, przeszukaliby internet, a jeśli by to nie pomogło zagadali by do bliższych i dalszych kolegów na portalach społecznościowych. To się nazywa odmienne podejście do komunikacji, ale to tylko świadczy o tym, iż korzystamy z tych możliwości, jakie w danej chwili są dla nas najkorzystniejsze i które we wcześniejszym okresie nam pomogły.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na opisywany temat? Na pewno tak – przejdź po tym linku oraz odszukaj informacje tu.

Dobre doświadczenia napędzają nas do powtórzenia stosowanego sposobu. Trzeba przyznać, ze najłatwiej mają młodzi wiekiem, dla nich korzystanie z sieci i innych nowoczesnych narzędzi jest bardzo proste.

[

stal

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwe nie myślą nad tym, tylko stosują to do rozmaitych potrzeb. Czasami nie ma się czym cieszyć, bo Internet to wysypisko każdej informacji, jednak częściej to medium ukazuje się nam jako coś niewątpliwie pomocnego, co przysparza nam informacji o świecie, pozwala dowiedzieć się bardzo szybko o czymś, co dawniej byłoby tajemnicą.

Comments are closed.