Press "Enter" to skip to content

Uważnie musimy przeprowadzić obliczanie wynagrodzenia netto

Musimy pamiętać że obliczanie wynagrodzenia netto powinno okazać się rzetelne

W czasie zawierania umowy pracownik widzi wartość brutto jaką będzie otrzymywał w danym miesiącu, albo stawkę godzinową.

Jednak od tej kwoty należy odjąć różnorakiego rodzaju zobowiązania, które są przelewane do różnych urzędów, dlatego też w całkowitym rozrachunku podwładny na konto dostaje trochę mniej finansów. Należy wspomnieć o tym, aby obliczanie wynagrodzenia netto (link) działo się spokojnie oraz bez pośpiechu, ponieważ jedynie wtenczas mamy szansę posiadać pewność, że nic się nie ominęło i prawidłowo policzyło się kwotę, którą pracownik musi otrzymywać na konto. Czasem możemy użyć z bezpłatnych programów, które robią takie obliczanie, więc możemy zobaczyć czy się nie pomyliliśmy.

Co rok przemienia się podstawa składek na urlopie wychowawczym

plik banknotów

Autor: Miran Rijavec
Źródło: http://www.flickr.com

Urodzenie dziecka łączy się z różnymi przywilejami, takimi jak urlop macierzyński, po którym możemy pójść na kilkuletni urlop wychowawczy. Warto mimo wszystko w tym wszystkim pamiętać o tym, że podstawa składek na urlopie wychowawczym (więcej) troszkę się odmienia, więc te wartości nie będą idealnie takie same, jak wówczas kiedy zwyczajnie się pracuje. O tych przemianach powinni wspomnieć głównie pracownicy działu księgowego, ponieważ to na nich będzie spoczywał obowiązek policzenia tych składek. Jeśli natomiast to my jesteśmy stroną wykorzystującą taki urlop, to trzeba się zastanowić, czy zaległy urlop, chcemy wykorzystać jeszcze przed urlopem wychowawczym, czy już po nim, gdy tego urlopu będzie jeszcze więcej. Zawsze mamy szansę również poprosić, żeby był nam za niego dany ekwiwalent pieniężny, chociaż na to szef nie musi się zgodzić.

Księgowi muszą ciągle wyłapywać różnorakie zmiany

Jeżeli pracujemy w dziale księgowym, to musimy być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w wypłatach, bo jedynie wtedy wszystko będzie się działo tak jak powinno. Co więcej jeśli będziemy wiedzieli o tych zmianach z wyprzedzeniem, to będziemy mieli szansę się na nie właściwie przyszykować oraz z wyprzedzeniem powiadomić o nich tak szefa, jak i podwładnych których te zmiany dotyczą.
Autor www.poradnik.wfirma.pl

Comments are closed.