Press "Enter" to skip to content

Podatniku, już czas

Nikogo nie trzeba przekonywać do zalet elektronicznego składania deklaracji rocznej PIT. Szybko, wygodnie, a co ma nie lada znaczenie, bez wizyt w urzędzie skarbowym, na poczcie wywiążemy się z obowiązku.

Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Dawniej używaliśmy papierowych wersji, które uzupełnialiśmy ręcznie. Ta metoda odchodzi do lamusa, gdyż obecnie wykorzystuje się programy do składania pit online. W końcu PIT-y możemy w szybki sposób wypełnić osobiście, w domowym zaciszu – zobacz PIT 2015. To proste, trzeba tylko posiadać internet i postępować krok po kroku z objaśnioną na stronie instrukcją. Przejrzyste menu ułatwia rozliczenie bez obaw o to, że pominięte zostaną istotne informacje, które w właściwie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Następnie wypełniony formularz mamy możliwość przesłać do urzędu skarbowego drogą internetową.

Termin składania zeznań podatkowych osób fizycznych rozliczających się na formularzu PIT-37, PIT-36, pit 38 przypada na 30 kwietnia . Dobrze jest wywiązać się z obowiązku przed końcową datą rozliczenia, gdyż przez co przyspieszymy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku. Poza tym nie należy czekać do „ostatniej chwili”, ponieważ może się okazać, że serwery nie wytrzymają napływających deklaracji podatników w związku z czym system nie będzie należycie funkcjonować.

Cóż, sporo osób demonizuje temat składania deklaracji rocznej.

Odpowiada Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę (https://bankrumia.pl/oferta/dla-ciebie/kredyt-mieszkaniowy/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Dodatkowo media nieco wzmacniają to poczucie, jak niełatwe są to działania. Podatnicy nie mają przekonania, że są wystarczająco kompetentni w tym temacie. A przecież wystarczy zainteresować się systemami e-deklaracji, które znacznie uproszczą operację. Początkującym zajmie to kilka godzin, jednak pozostaje satysfakcja i kilkadziesiąt złotych w kieszeni. Powinniśmy również mieć dystans do ogłoszeń, które wabią bardzo atrakcyjnymi sumami za taką usługę. Niska cena może oznaczać, że obliczeń dokona osoba z podobną wiedzą do naszej. Ma to o tyle znaczenie, że za wszelkie nieprawidłowości w PIT odpowiada nie rozliczający, a osoba, która się pod PIT-em podpisała, a więc nasza osoba.

Comments are closed.