Press "Enter" to skip to content

Obraz transportu lotniczego w Polsce

Położenie naszej ojczyzny bezustannie było szansą, jak i zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą lub wybitniej prognozowaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście przyszło nam żyć w bardziej umiarkowanych latach co więcej w dzisiejszych czasach nasze położenie to głównie szanse, szczególnie, iż jesteśmy przecież członkiem Zjednoczonej Europy.

Położenie naszego kraju na szlakach transportowych Europy, wyznacza jak najlepszą organizację sieci komunikacyjnej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat zaczynamy na tym korzystać, jednak jednakże bardziej skuteczna organizacja tego typu szlaków komunikacyjnych potrzebuje znaczniejszego zaangażowania Państwa, a przede wszystkim kreowanie nowych inicjatyw, ażeby realizowanie inwestycje były jak najbardziej zbieżne z najwyższymi standardami. Bardzo ważne z oszczędnego punktu widzenia jest posiadanie zaawansowanego zaplecza technicznego dla wszystkich gałęzi transportu.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to śmiało zerknij na serwis, który bez wątpienia także przyciągnie Twoją uwagę!

Polska tworzy wiele maszyn używanych w transporcie, również lotniczych. Nie są tworzone, co prawda, samoloty pasażerskie, leczprzygotowujemy części składowe, jakie wykorzystuje się do budowania samolotów.

Jednocześnie, choć przemysł powietrzny to na pewno nie nasza domena, ale produkujemy śmigłowce lub szybowce.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego artykułu – on też jest warty uwagi.

Są znane w innych krajach, gdyż

Samolot w obłokach

Autor: Valentin Hintikka
Źródło: http://www.flickr.com

eksportujemy je za granicę. Jest oczywiste, nie mamy co się porównywać do największych tuzów przemysłu lotniczego (prymat wiodą USA oraz Francja), aczkolwiek nie jesteśmy w stanie nawet zbliżyć się do wymienionych państw pod kątem nakładów finansowych.

Nie posiadamy solidnej bazy technologicznej, aby produkować samoloty na tak wysokim poziomie. W ostatnich latach jednak polskim firmom udaje się zwyciężać w przetargach na produkcję podzespołów lotniczych, a to tworzy nowe miejsca pracy. Jednocześnie podsyca lokalne rynki do rozwoju, sprzyja napływowi pieniędzy, co pomaga we wzroście PKB.

To w jaki sposób będzie się rozwijał przemysł lotniczy w naszym kraju uwarunkowane jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Jest w stanie ona aktywować lub powstrzymać rozwój gospodarek krajów, które zamawiają samoloty albo podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to oczywiście rosnąca liczba używających samolotu, w charakterze środka transportu. W ostatnich latach także transport lotniczy w naszym kraju (komunikacja lotnicza w polsce) zyskuje coraz większą ilość zwolenników, to również akuratny prognostyk na przyszłość.

Comments are closed.