Press "Enter" to skip to content

Peeling chemiczny staje się coraz chętniej wybierany wśród kobiet

Jego kluczowym celem jest skuteczna poprawa stanu skóry zarówno na twarzy, szyi, a także rękach. Możemy w ten sposób oczyścić i zdecydowanie wygładzić oraz poprawić koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od kilku lat dostrzega zalety tego zabiegu. Odpowiednio dobrany kwas może idealne wpływać na wygląd naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w tej sytuacji jest złuszczanie naskórka, które pozwala pozbyć się przebarwień skóry, drobnych zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Jednak zanim zdecydujemy się ostatecznie na chemiczny peeling, należy jak najwięcej dowiedzieć się na temat przebiegu całego procesu.

Peeling chemiczny to dosyć inwazyjny zabieg, z tego powodu za każdym razem musi być wykonywany przez wykwalifikowanego dermatologa. Kosmetolodzy z dermamed.com.plpolecają wykonywanie tego zabiegu w czasie jesieni lub zimy, gdy promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie najsłabsze. Dodatkowo musimy pamiętać, iż podrażniona skóra wymaga parudniowej rekonwalescencji i bardzo ważne jest unikanie ekspozycji na słońce.

Z peelingu chemicznego nie mogą korzystać osoby, które skarżą się na wszelkiego rodzaju alergie skórne. Nie może być również stosowany przez kobiety ciężarne czy też mających wszelkiego typu uszkodzenia naskórka. Również przyjmowanie pewnych lekarstw może również stanowić przeciwwskazanie do wykonywania peelingu chemicznego, który jest dość inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które mają zamiar poprawić wygląd swojej cery i pozbyć się nieładnych defektów. Kwasy dokładnie odbudowują naskórek,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dodatkowo działają odmładzająco i likwidują wszelkiego typu niedoskonałości, m.in. przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Doskonałe efekty odnotowują także kobiety skarżące się na powstawanie zmarszczek.

Dla najlepszych efektów bardzo ważne jest zwykle nie tylko właściwe zrobienie zabiegu, ale również właściwa pielęgnacja skóry.

Materiał przedstawiający tego rodzaju sprawę jest niezwykle wnikliwy, ale warto poznać to pod innym kątem. My zalecamy to omówienie (http://www.ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html).

Po peelingu skóra przez jakiś czas może być zaczerwieniona, niekiedy pojawia się również rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie wolno się drapać ani nawet dotykać skóry. Nie można również przez co najmniej jeden dzień robić makijażu lub stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.

Comments are closed.