Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób poradzić sobie z założeniem nowej firmy? Szybki poradnik dla nowych przedsiębiorców

Jeżeli kiedyś interesowałeś się tym, w jaki sposób założyć swoją firmę, to ten artykuł będzie w sam raz dla ciebie. Pokrótce postaramy się przedstawić to, co będzie czekać na ciebie, jeżeli zdecydujesz się założyć własną firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku kilka słów o kosztach.Z pewnością każdy, nawet świeży przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że tuż po otwarciu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w naszym kraju wiąże się z koniecznością comiesięcznego płacenia składek na emeryturę, ubezpieczenia zdrowotnego, a także z koniecznością uiszczania opłaty składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który wcześniej nie prowadził działalności gospodarczej, będzie miał możliwość płacić obniżone składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez początkowe dwa lata od początku działalności. W późniejszym okresie „wskoczymy” na wysoki poziom opodatkowania i musimy się przygotować na płacenie kwoty powyżej tysiąc złotych, a taka kwota może już znacząco zmniejszyć budżet każdego przedsiębiorcy.

W jaki więc sposób dostać dotacje na otwarcie firmy?Sprawy finansowe zazwyczaj są główną rzeczą zaprzątającą umysły właścicieli firm .www.poradnik.wfirma.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-zalozenie-dzialalnosci ich zapas są potrzebne, by przeczekać czas, w którym przedsiębiorstwo się rozkręca i nie przynosi jeszcze żadnego zysku. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nawet startujący przedsiębiorca jest w stanie uzyskać całkiem pokaźna dotację na otwarcie firmy. Dróg jest na prawdę bardzo dużo. Poszukiwania dofinansowania możemy rozpocząć w najbliższym UP – Jeżeli będzie to nasza pierwsza firma, to możemy liczyć na dotację rzędu dwudziestu tysięcy złotych.

Kolejną możliwością są szukanie dotacji z Unii Europejskiej, jakie jeszcze kilka lat wstecz było najpopularniejszą opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców. Przedstawiając sensowny biznes plan, jesteśmy uzyskać dofinansowanie pokrywającą nawet kilkadziesiąt procent naszych potrzeb. Jednakże obwarowania prawne przy tej formie dopłat są dość duże, dlatego też nie każdemu udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, dobry przedsiębiorca nigdy się nie zniechęca – nawet jeżeli nie uda się z jednym dofinansowaniem, to zawsze istnieją inne drogi do sfinansowania dla twojego biznesu – nie poddawaj, a z pewnością osiągniesz cel.

Comments are closed.