Press "Enter" to skip to content

Które prawa przypadają pasażerom, którzy podróżują samolotem?

Każdy pasażer samolotu posiada pewne ustalone prawa, chociaż okazuje się, że mnóstwo ludzi nie wie, jakie prawa im przysługują. Jeśli częstokroć podróżujemy samolotami, to bezsprzecznie winniśmy wiedzieć, jakie są prawa pasażera. Jest ich niezwykle sporo i odnoszą się one do wielu rozlicznych aspektów podróżowania.

Pasażerowie, którzy wybierają samolot jako środek lokomocji, posiadają prawo domagać się zadośćuczynienia w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu. Zdobycie odszkodowania za zniszczony czy też zgubiony bagaż jest zależne od wielu różnych czynników, zaś największe odszkodowanie, jakie można dostać wynosi 5670,16 PLN. Jeśli nasz bagaż zostanie zgubiony czy zniszczony, to my mamy obowiązek udowodnić szkody.

Interesujący artykuł? Jeśli tak myślisz, wcześniejsza strona też stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do tej tematyki.

Skonsultuj się ze specjalsitami firmy

samolot na lotnisku w trakcie transferu pasażerów

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku opóźnienia samolotu, przewoźnicy posiadają obowiązek zapewnić pasażerom bezpłatne posiłki i napoje, których liczba winna być należyta do okresu wyczekiwania. Co więcej pasażerowie posiadają prawo pozyskać odszkodowanie za opóźniony lot, jakie w zależności od czasu opóźnienia, może być rozmaite. Jeżeli samolot przybędzie do docelowego miejsca co najmniej 3 godziny po czasie, wtenczas pasażerowie mogą pozyskać od 250 do 600 Euro odszkodowania. Jeśli samolot ma opóźnienie co najmniej 5cio-godzinne, wtenczas pasażerowie zdołają odzyskać pieniądze za nabyty bilet. Jeśli nastąpi niezbędność pobytu przez jedną bądź więcej nocy w wyczekiwaniu na spóźniony samolot, wtedy przewoźnik musi zapewnić pasażerom darmowe zakwaterowanie w hotelu, a także darmowy transport pomiędzy lotniskiem i hotelem. Jeśli lot samolotem został odwołany, wówczas pasażerowie posiadają prawo do zwrotu sumptów biletów, przewoźnik może również zaoferować inny typ transportu. Dowiedz się więcej – .

To ledwie kilka z wielu rozlicznych praw, jakie przysługują osobom podróżującym samolotem.

Kliknij tutaj i zobacz polecane informacje (http://www.protlumaczenia.pl/biuro-tlumaczen-online/), które też traktują o analizowanej problematyce. Znajdziesz tam informacje, które niewątpliwie poszerzą Twą wiedzę w tej sprawie.

Wskazane jest poznać się z tymi prawami, gdyż w wypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu, opóźnienia samolotu czy innych problemów na lotnisku, będziemy wiedzieć, co w takiej sprawie należy uczynić i czy przysługuje nam jakieś naprawienie szkody czy zadośćuczynienie.

Comments are closed.