Press "Enter" to skip to content

Jak postawić półki sklepowe w markecie spożywczym?

Z reguły sklep spożywczy jest konturowany w identyczny sposób. Odstęp regałów sklepowych (najczęściej metalowych w tej branży), lad oraz bramek wejściowych podyktowany jest praktycznym podejściem do zagadnienia przewodzenia kontrahenta.Jednostka kupująca, już od wejścia – poprzez system wiedzenia klienta (bramka), popychana jest w chcianą stronę. Tuż za zoną przejścia, ustawione powinny być kosze zakupowe, które kierują kierunek ruchu. Obiektem tego układu jest „wymuszenie” na kliencie, żeby ten odbył jak najdłuższą drogę od wejścia do kasy. Sprowokowany dlatego zostaje ruch klientów dookoła środkowych sprzętów, którymi są regały sklepowe. Jako że pieczywo jest towarem powszechnie i codziennie kupowanym, będzie generowało spory ruch w regionie w którym zostanie wyeksponowane (czytaj więcej).

Skoro spojrzałeś na opublikowane w tym miejscu artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie, które też najprawdopodobniej przykuje Twoją uwagę.

Najbardziej komfortowym miejscem na świeże bułeczki będzie zatem okolica zaiste oddalona od wejścia na czymś, co określa się regały piekarnicze.

regał

Źródło: foter.com

Dzięki temu zabiegowi sporo klientów, jacy mieli w planach nabytek jedynie pieczywa, przejdzie obok półek z innego typu towarem, a to wzmoże szansę na poważniejszy nabytek. Nieopodal pieczywa najczęściej ustawia się schładzarki oraz lady stoiska mięsnego. Warto dodać, ze pieczywo musi być uwypuklane przy użyciu drewnianego regału piekarniczego. Co chwila rzadziej regały sklepowe metalowe dostosowywane są do funkcji, jakie zapełniają regały piekarnicze. Suche towary takie jak chipsy, cukierki, paluszki, mąka lub makaron stawia się zwykle na środkowych regałach czy gondolach sklepowych. W tej przestrzeni lokuje się też chłodziarki z mrożonkami. Na centralnych regałach rozparcelowuje się też chemię a także kosmetyki.

Przy urządzaniu powierzchni warto namyślić się nad tym, w jaki sposób sprawić żeby klient przeszedł obok jak największej dozy towaru, a jednocześnie nie spowodować poruszenia i wrażenia nieładu w sklepie .

Sprawdź bez obaw ten odnośnik – znajdujące się tu uwagi z witryny (http://www.olejnik.pl/przenosniki-grawitacyjne-roleczkowe-lekkie-2/) na pewno będą dla Ciebie interesujące – tyczą się pokrewnej kwestii.

Regały nie mają za zadanie tworzyć zamętu, a spójną całość ustawioną w standardzie znanym kupującym z innych sklepów.

Comments are closed.