Press "Enter" to skip to content

Własna firma: nie tylko przywileje, ale też bardzo dużo obowiązków

Prowadzenie własnej firmy to dla dużej grupy osób jedyna szansa na to, by w ogóle mieć jakiś dochód. Decydując się na prowadzenie swojej firmy, należy jednak wiedzieć, że związane jest to z ogromem obowiązków, których zaniedbanie może sprowadzić na naszą głowę poważne kłopoty zarówno prawne, jak i finansowe. O czym powinno się wiedzieć, prowadząc firmę? Jakie zagadnienia są naprawdę znaczące?

podatek

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto zakłada firmę musi pamiętać o kwestiach podatkowych – liniowy podatek dochodowy. Liniowy podatek (przeznacz pomoc dla biednych dzieci) dochodowy stworzony został dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą , która ma charakter nierolniczy. Warto jednak wiedzieć, że liniowy podatek dochodowy nie w każdym przypadku okazuje się być rozwiązaniem dobrym. W niektórych sytuacjach okazuje się, że o wiele korzystniej jest płacić podatek w tradycyjny sposób.we wpisie (szczegóły pod linkiem http://www.balduin-pfnuer.de/-przejdź na naszą stronę tę zakładkę)Przedsiębiorca musi również wiedzieć do kiedy PIT powinien trafić do Urzędu Skarbowego. Pytanie do kiedy PIT musi trafić do Urzędu Skarbowego odnosi się do wszystkich obywateli, którzy w określonym roku podatkowym mieli jakiś dochód. Nie chodzi tu tylko o posiadaczy firm. Obowiązujące na terenie naszego kraju prawo podatkowe nakłada obowiązek płacenia podatków – media it.

księgowość

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Założenie własnej firmy i zatrudnianie dodatkowych osób to w przeważającej liczbie przypadków także konieczność oddelegowywania ich na szkolenia oraz służbowe wyjazdy. W takim wypadku niezbędne jest rozliczenie delegacji. Kilometrówka to termin, który stał się sławy dzięki grupie kilku posłów.Powinno się jednak wiedzieć, że w przypadku rozliczania delegacji termin kilometrówka ma wielkie znaczenie – . Jeśli pracownik wyrusza w delegację swoim samochodem, mamy obowiązek oddać mu pieniądze za przejechane kilometry. Wówczas obowiązuje stała stawka, która jest precyzyjnie podana przez aktualne przepisy. Wiele osób podkreśla, że o wiele rozsądniej jest zapewnić pracownikom służbowy transport. Tyczy się to głównie tych sytuacji, kiedy w delegację jedzie kilku pracowników i każdy miałby jechać własnym samochodem. Taka sytuacja jest jak się okazuje dla zakładu pracy raczej nieopłacalna. A przecież delegacji ciężko uniknąć. Zwłaszcza, jeśli firma ma się cały czas rozwijać.

Comments are closed.