Press "Enter" to skip to content

Jak poradzić sobie z nerwami – treningi miękkie

W tych czasach bardzo ważny jest aspekt psychologiczny. I nie chodzi tu o chodzenie do psychoterapeuty, ale o to w jaki sposób dajemy sobie radę w różnych sytuacjach i czy mamy świadomość, co jest na przykład manipulacją, a co metodą na przeprowadzenie pewnych działań. Wszystko posiada swe przyczyny i skutki, a jeśli zależy nam na tym by skutki były zdecydowanie sensowniejsze, to powinniśmy wziąć pod uwagę to jak istotna jest psychologia, też w pracy.

Tak, więc bardzo popularne stały się tzw. szkolenia

szkolenie

Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com

miękkie. Na takich szkoleniach uczymy się, w jaki sposób zachowywać się w różnych sytuacjach, jak się nie ograniczać i jak funkcjonować, by inni nas słuchali, ale żeby nie zamykali swoich głów tylko na przedstawione im rozwiązania. Szkolenia miękkie powinny pokazać nam jak znaleźć w sobie pokłady kreatywności, chociaż umieć czerpać ją nie jedynie z siebie, ale i z osób, z którymi przyszło nam pracować i to tak, by wszystko przynosiło odpowiednie efekty (sprawdź szkolenia (http://trenerzy.pl/szkolenia-dla-menedzerow/)). Na szkoleniach tego typu mówi się też o sposobach radzenie sobie ze stresem , który jest często zmorą mnóstwa osób. Stres może zupełnie paraliżować, a co się z tym wiąże sprawia, że nie wywiązujemy się w odpowiedni sposób z przekazanych nam zadań. Dlatego tak istotne jest, by dowiedzieć się czegoś o kompetencjach miękkich. Otóż można posiadać wiedzę w małym paluszku, ale dziś to za mało. Powinno się wiedzieć, jak ową wiedzę zapakować, żeby ją sprzedać, by móc, po prostu, na swej wiedzy zarabiać. szkolenia (http://trenerzy.pl/szkolenia-dla-trenerow-wewnetrznych-i-coachow/) szkolenia (http://trenerzy.pl/problematyka/radzenie-sobie-ze-stresem/)

A jeżeli nie będziemy posiadali kompetencji miękkich, to niestety w obecnym świecie będzie nam ciężko zarobić jakiegokolwiek pieniądze i pokazać się z bardzo dobrej strony.
Szkolenie dla trenerów

trener w pracy

Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcielibyśmy zostać trenerami i to nie jest ważne czy chodzi o bycie trenerem od motywacji, czy może trenerem klubów sportowych – musimy przejść przez odpowiednie szkolenia dla trenerów . Co istotne każde z takich szkoleń musi posiadać moduły dotyczące kompetencji miękkich, bez nich nie można stać się świetnym trenerem. Bo nie liczy się tylko to, co wiesz, a to czy umiesz swoją wiedzę we właściwy sposób przekazać. Dlatego szukając świetnych szkoleń, powinniśmy zwrócić uwagę na psychologiczne kwestie, czy będą na szkoleniu poruszane. A jeżeli przykładowo jesteśmy trenerami, dajmy na to sportowymi, starej daty, to dobrze iść na kurs związany z kompetencjami miękkimi, bo to może nam pomóc w tworzeniu ducha drużyny.

Comments are closed.