Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób zaplanować przeprowadzkę? Poznaj kilka porad, dzięki którym szybciej zamieszkasz w nowym domu

O ile zamieszkanie w nowym domu to dla nas wielka radość, o tyle na samą myśl o przeprowadzce mamy migrenę. Jeśli chociaż raz zmieniałeś miejsce zamieszkania, niewątpliwie znakomicie masz świadomość problemów, z jakimi trzeba się zmierzyć, aby nareszcie bez rozłożonych wszędzie pudeł mieszkać w nowym gniazdku. W jaki sposób zręcznie zorganizować przeprowadzkę, aby jak najszybciej dać sobie z nią radę?

przeprowadzka

Autor: Tim
Źródło: http://www.flickr.com
Kluczowe jest odpowiednie, rozsądne pakowanie. Dlatego pierwszy etap to załatwienie pudeł i folii bąbelkowych albo papierów do owijania delikatnych rzeczy, na przykład szklanek czy wazonów. Pudła powinny być zrobione z mocnej tektury, w innym wypadku nie wytrzymają ciężaru i mogą rozpaść się, zanim w ogóle zdążysz zapakować je do samochodu. Gdzie dostaniesz takie pudła? Można je kupić, lecz możesz też umówić się z właścicielem pobliskiego sklepu, że zostawi dla ciebie pudełka z nadchodzącej dostawy.

Jeżeli nie chciałbyś niepokoić się o pakowanie i przewożenie swojego zgromadzonego dotychczas dobytku, możesz zatrudnić firmę, która organizuje tanie przeprowadzki we Wrocławiu, takie jak firma perfect patrz najtańsze przeprowadzki kto we Wrocławiu?. Na rynku działa wiele takich firm, wystarczy poszukać jednej z nich, by dogadać się co do czasu wykonania zlecenia i spraw dotyczących ubezpieczenia. Kwestii ubezpieczenia w żadnym wypadku nie można zlekceważyć, ponieważ w sytuacji gdy coś będzie uszkodzone podczas transportu, nie będziesz mógł liczyć na żadne odszkodowanie. Niezależnie od tego czy przeprowadzką będziesz zajmować się sam, czy przekażesz to zadanie kompetentnej firmie, warto jest oddać dziecko – jeśli je masz – pod opiekę dziadków bądź znajomych.

Nie będziesz zmuszony się bać, że wejdzie pod drabinę, ściągnie na siebie ciężkie pudło czy zrobi sobie inną krzywdę, ponieważ nie zdołasz go upilnować. U dziadków nic mu się nie stanie. Będziesz mógł spokojnie zająć się kwestiami związanymi z pakowaniem i rozpakowywaniem, a swoją pociechę przywieziesz do nowego domu, gdy przyjdzie pora. Warto jest też pamiętać o szczegółowym oznaczaniu każdego pudła oraz podpisywaniu pudeł ze szkłem bądź wartościowymi urządzeniami. Jeśli skorzystasz z niniejszych zaleceń, przeprowadzka (napisz do nas) powinna odbyć się bez żadnych trudności, a ty już niebawem będziesz cieszyć się urządzaniem nowego domu.

Comments are closed.