Press "Enter" to skip to content

Odkurzacz centralny – do czego służy? Co warto o nim wiedzieć?

Główna różnica pomiędzy tradycyjnym odkurzaczem a odkurzaczem centralnym jest taka, że w przypadku drugiego z wymienionych wykorzystywany jest tylko wąż ssący. Wkłada się go do gniazda znajdującego się w ścianie, zamiast do odkurzacza.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu, że jednostka centralna, jeżeli chodzi o odkurzacz centralny, produkuje znacząco większe podciśnienie, a przy tym przepływ powietrza jest większy, sprzątanie z zastosowaniem tej maszyny jest bardziej skuteczne. Co ważne, by osiągnąć upragniony efekt nie ma konieczności odkurzania tak długo, jak przy użyciu tradycyjnego odkurzacza. Na dodatek nie mamy do czynienia z hałasem w trakcie sprzątania. Wypada dodać, że odkurzacz centralny funkcjonuje na zasadzie, że podłączamy rurę do gniazda, które jest zlokalizowane w ścianie. Urządzenie nie musi być podłączone do prądu.

Odkurzacz – zobacz ofertę – centralny może być także wyposażony także w automatyczne szufelki. Najważniejszym elementem omawianych maszyn jest jednostka centralna. Jej rolą jest produkowanie podciśnienia i zasysanie powietrza, które potem jest oczyszczane i wydmuchiwane na zewnątrz budynku. Na rynku znaleźć możne przeróżne jednostki centralne, większe czy mniejsze, o większej bądź mniejszej mocy, a także z odmiennych półek cenowych – zamów odkurzacz beam. Jednostkę centralną można umieścić w garażu, piwnicy czy w pomieszczeniu gospodarczym. Najważniejsze, by miejsce to nie było narażone na wilgoć i znajdowało się z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Na rynku dostępne są jednostki kompaktowe oraz modułowe. Jednostki modułowe są mają mniejsze rozmiary i wszystkie ich komponenty są umiejscowione w jednej obudowie.

Jeżeli chodzi o jednostki modułowe to składają się one z dwóch elementów. Kupując odkurzacz centralny powinno się zwrócić uwagę głównie na siłę ssania. Jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie to sprawdzić się może wbudowane gniazdo ssawne. Przy użyciu centralnego odkurzacza jest opcja odkurzania na sucho lub na sucho-mokro. Instalacja odkurzacza centralnego nie należy do spraw najtańszych. Aczkolwiek może okazać się wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązanie, które z pewnością warto zastosować.

Comments are closed.