Press "Enter" to skip to content

Dlaczego wielofunkcyjne maszyny rolnicze złożone z pary innych mają taką praktyczność.

Najróżniejsze urządzenia i sprzęty rolnicze od bardzo dawna wykorzystywano w czasie prac polowych. Jednak jeszcze do niedawna każde z nich realizowało pojedynczą funkcję, jeżeli więc trzeba było zrobić coś więcej, to konieczne było używanie po sobie kilku rodzajów sprzętów. Lecz projektanci takich maszyn coraz częściej zaczęli je ze sobą łączyć, co w niejednym przypadku dało bardzo dobre rezultaty.

prace w rolnictwie

Autor: Lelou
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko znacznie zmniejszył się czas potrzebny na wykonanie danej rzeczy, ale także zwiększyła jej precyzja. Takie urządzenia wielofunkcyjne stały się w ostatnich latach popularne, również w mniej typowych zastosowaniach. Bardzo dobrym przykładem takiego sprzętu może być na przykład równiarka do podłoża, powszechnie spotykana w stadninach koni. Taka równiarka składa się z trzech podstawowych elementów, to znaczy bron, umieszczonych za nimi ostrzy oraz walca, którego rolą jest ostatecznie wyrównać nierówności. Dzięki ułożeniu tych części po sobie w jednym przejeździe wyrównuje się bardzo dokładnie obrabiane podłoże.

Pragnę zaprosić Cię na dobre www (http://www.kret-malepszy.pl/). To świeża witryna, która posiada masę interesujących artykułów. Fantastycznie będzie też, jeśli zamieścisz ocenę.

Innym rodzajem urządzenia z wieloma funkcjami jest uprawowy aparat. Używa się go do porządnego rozdrabniania i spulchniania gleby, i przeważnie będzie stanowił połączenie urządzeń takich jak kultywator, brona i glebogryzarka. Najczęściej w gospodarstwach rolnych stosuje się trzy rodzaje tych urządzeń, zależnie od tego, w którym okresie roku będą użytkowane. Od tego również zależeć będzie ich szczegółowa budowa, bo wspomniane wcześniej funkcje realizowane będą w różnym stopniu.

Próbujesz wyszukać dodatkowe takiego typu źródła? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście (http://www.zpewskarzysko.pl/page/36/kontakt), który omawia analogiczne kwestie.

części zamienne

Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty bierne służą na przykład do spulchniania gleby przed sianiem, i funkcjonują albo niezależnie, albo w zestawie z siewnikiem. W tej ostatniej opcji stanowią agregat uprawowo-siewny, jaki całościowo załatwia sprawę poprawienia stanu gleby i zasiewu w jednym przejeździe. Z kolei agregat ścierniskowy stosuje się najczęściej po zebraniu zboża, ale także do spulchniania zaschniętych gleb. W jego przypadku ząb agregatu uprawowego ma znacznie większą długość, niż w pozostałych odmianach agregatów, z powodu ich przeznaczenia.

Comments are closed.