Press "Enter" to skip to content

Pianka poliuretanowa – nowy trend w izolacji dachów.

Izolacja poszycia dachowego to niezwykle ważny, lecz nieraz pomijany element przy budowie lub podczas renowacji domu. Prywatni deweloperzy często koncentrują się na ukończeniu budowy możliwie najszybciej i niskim nakładem finansowym. Eksperci jednak uważają, że wadliwe ocieplenie poddasza może prowokować straty cieplne nieruchomości sięgające nawet 25%. Działają tutaj przede wszystkim prawa fizyki. Rozgrzane powietrze ulatuje do górnych pomieszczeń domu i powinno utrzymywać się tam jak najdłuższy czas, izolacja dachu zaś odgrywa w tym istotną rolę.

budowa domu

Autor: Prince Roy
Źródło: http://www.flickr.com

Obowiązujące obecnie trendy ponaglają inwestorów do wypatrywania środków dających jak największe oszczędności w przyszłej, długoletniej eksploatacji budynków. Połączone jest to nie tylko z nieodzownością ocieplenia ścian zewnętrznych, ale i położeniem dodatkowej izolacji cieplnej w przestrzeni między stropem a pokryciem.

Teraz przedstawiamy powyższy materiał – jeżeli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Upewnij się, może to także okaże Ci się interesujące.

Najpopularniejszym materiałem docieplającym jest obecnie wełna mineralna, która posiada niski wskaźnik przewodzenia ciepła, jest stosunkowo prosta w kładzeniu i niepalna. Przy adaptacji poddasza niezłym materiałem do zastosowania jest również polistyren ekspandowany, zwykle zwany styrodurem, czyli styropianem o lepszych właściwościach docieplających. Jednak najświeższe trendy nieomylnie wskazują, że przyszłość w ocieplaniu połaci dachów (maszyny stolarskie używane) należy do pianek poliuretanowych. Pianki w zastosowaniach docieplających znane są już od dłuższego czasu na zachodzie Europy i Stanach Zjednoczonych. Do ich licznych zalet można doliczyć doskonałe właściwości docieplające, niewielki ciężar własny, znaczną wytrzymałość i szybkość montażu – izolacja może być gotowa na średniej wielkości połaci w kilka godzin.

Natrysk pianki odbywa się przy udziale firmy remontowej dysponującej fachowym sprzętem i trwa relatywnie niewiele czasu, ponieważ pianka sama przykleja się do podłoża podczas natrysku i w szybkim tempie wypełnia wolną przestrzeń wokół niej. Ta cecha zapewnia deweloperowi dużo większą szczelność izolacji dachowej niż w przypadku zastosowania wełny czy styroduru. W zależności od cech danego typu pianki, kładziona warstwa powinna mieć od 15 cm do około 25 cm. Jest to prawie o połowę mniej niż zalecana grubość wełny mineralnej przy zachowaniu podobnych parametrów docieplenia.

Comments are closed.