Press "Enter" to skip to content

Obszar aplikacji internetowych może być trudny

Internet jest wynalazkiem, którego obecna użyteczność jest tak ogromna, że z pewnością mogłaby zdumieć i samych jego odkrywców. Ogólnoświatowa sieć komputerowa w zamyśle miała powstać tylko na użytek wojska Stanów Zjednoczonych i służyć do błyskawicznego wysyłania raportów.

snapchat

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com

Władze amerykańskiego mocarstwa dotowały naukowców starających się wynaleźć kanał przepływu wiadomości bez jednostki centralnej, który mógłby sprawnie funkcjonować nawet w przypadku unicestwienia jednej z jego części. Prace nad tego typu rozwiązaniem trwały już od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, ale sukces przyszedł dopiero po niemal trzydziestu latach. W okresie tym do pracy nad realizacją koncepcji ogólnoświatowej sieci komputerowej włączały się kolejne osoby, a sama inicjatywa straciła swój wojskowy charakter.

Internet wkroczył do domów zwykłych ludzi na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to odwołano zakaz jego wykorzystywania w celach biznesowych, a na świecie pojawiła się pierwsza przeglądarka stron WWW. Od tego momentu globalna sieć uległa ogromnym przeobrażeniom. W branżowych publikacjach mówi się nawet o Internecie 1.0. oraz Internecie 2.0. Ten pierwszy to właśnie Internet z lat dziewięćdziesiątych i z początku nowego tysiąclecia. Jego znamienną cechą było to, że użytkownik stanowił po prostu biernego odbiorcę treści zamieszczanych na witrynach WWW. Internet 2.0. to sieć z kolei sieć tworzona przez użytkowników, którzy wpływają na jej charakter dzięki swej aktywności na portalach społecznościowych.

Nie da się ukryć, że współczesny Internet ma także znacznie więcej zastosowań niż jego poprzednik sprzed lat. Przy jego pomocy możemy robić przelewy, rezerwować bilety na samolot lub hotele, słuchać radia, robić zakupy i poszerzać swoją wiedzę na dowolne tematy. W sieci znajdziemy odpowiedź, czym jest strategia koncentracji (Alterweb), jak wykonać profesjonalny biznesplan i uszyć bluzkę, gdzie pójść do restauracji i jaką galerię warto odwiedzić. Niestety Internet może stanowić również broń obosieczną. Łatwy dostęp do jakichkolwiek treści jest wielkim zagrożeniem dla szkrabów, którzy nie powinni stykać się z przemocą czy seksem. Zobacz więcej: alterweb.pl/-czy-wiesz-jak-wlaczyc-kontrole-rodzicielska-w-systemie-windows-7|W=190]Zatroskanym rodzicom, którzy nie chcą całkowicie zabraniać dziecku surfowania po sieci, z pomocą przychodzi blokada rodzicielska Windows 7 i innych systemów operacyjnych. Dzieciaki nie powinny mieć również kont na portalach społecznościowych, ponieważ często są one dozwolone dopiero od 15 lat. Rodzice bez problemu znajdą w sieci instrukcje, jak usunąć konto na Twitterze (jak usunąć konto na twitterze) lub Facebooku i będa w stanie zlikwidować nijak usunąć konto na twitterze.

Comments are closed.