Press "Enter" to skip to content

Ostatnie pożegnanie powinno przebiec w godnej atmosferze, zadbaj o uroczystą ceremonię dla swoich bliskich

Śmierć bliskiej osoby lub krewnego nie jest łatwym oraz miłym doznaniem, gdyż łączy się z bólem, żałobą i żalem. Jednak nawet w tak smutnym oraz trudnym momencie na człowieku spoczywają obowiązki, albowiem powinien pomyśleć o załatwieniach wiążących się z odprowadzeniem zmarłego w miejsce wiecznego spoczynku.

Bez względu na to czy zmarły był osobą wierzącą czy nie, należy zadbać, by ceremonia otrzymała godną oprawę.

pogrzeb

Autor: Martin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnie pożegnanie powinno okazać się godne Choć ceremonia pogrzebowa zalicza się do tych najbardziej przejmujących, nic nie stoi na przeszkodzie, aby była piękna oraz doniosła, należy tylko zadbać o właściwą oprawę. Warto zobaczyć: Zakład Pogrzebowy MEMENTO. Pogrzeby przybierają niesamowicie różnorodny przebieg, dużo zależy od tego, czy osoba zmarła była wierząca czy nie. Niektórzy żałobnicy chcą oddać ostatnią przysługę zmarłemu oraz ważą się włączyć aktywnie w organizację ostatniego spoczynku, samodzielnie wybierając miejsce pochówku, (Kremacja zwłok we Wrocławiu) wiązanki bądź trumnę. Inni nie miewają na to czasu i wolą złożyć wszystkie formalności w ręce pracowników przedsiębiorstwa pogrzebowego.

pogrzeb

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Jak urządzić pogrzeb?Organizacja pogrzebu nie bywa łatwa, szczególnie że formalnościami trzeba zająć się będąc w stanie żałoby. Jednak korzystając ze wsparcia profesjonalnego zakładu pogrzebowego można sobie to zadanie trochę ułatwić. Zakłady pogrzebowe otaczają ciało zmarłego kompleksową opieką, zawożąc je do specjalnej chłodni oraz przygotowując do pogrzebu. Osoba organizująca pogrzeb powinna jedynie dowieźć odzież dla zmarłego oraz wybrać trumnę, w której będzie pochowany.

W zakładzie pogrzebowym można także ustalić inne szczegóły powiązane z ceremonią pogrzebową, jak choćby wybór wiązanek czy charakteru oprawy pogrzebu. Z księdzem oraz administratorem cmentarza tymczasem załatwia się wszelkie kwestie powiązane z pochówkiem, grobem bądź mszą pogrzebową.

Ceremonia może być piękna
Chociaż tradycyjne pogrzeby ciągle są w naszym kraju najbardziej popularne, coraz częściej zdarza się, że od nich się odchodzi. Popularna staje się kremacja zwłok, której czasami życzą sobie sami zmarli. Czasami na pogrzebach wprowadza się również elementy powiązane z życiem chowanego człowieka, odtwarza się jego ukochaną muzykę bądź umieszcza na grobie jego ulubione przedmioty. Ceremonia nie traci przez to na podniosłym charakterze, ale staje się piękniejsza oraz bardziej wyjątkowa.

Comments are closed.