Press "Enter" to skip to content

Kilka informacji dotyczących inwestowania kapitału.

Jak zagospodarować dodatkowe środki finansowe? Akcje, obligacje, czy też zakup działek? Ostatnio coraz większym popytem cieszą się tereny inwestycyjne. Co powinniśmy wiedzieć, nim pomyślimy o znalezieniu takich terenów do zakupu? Należy przedtem zdobyć ważne wiadomości o popycie i podaży. Ostatnio cena ziemi zaczęła rosnąć i widać ożywienie w tej gałęzi gospodarki.

tereny inwestycyjne

Autor: Dariusz Białkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Największy wpływ na cenę ma rzecz jasna umiejscowienie – przede wszystkim na obszarze dużych aglomeracji, por. . Bardzo istotne jest też przeznaczenie terenu, ujęte w planach zagospodarowania. Duże znaczenie dla cen gruntów ma też forma własności. Widać znaczną różnicę pomiędzy cenami działek posiadających status własności, a tymi, jakie są w użytkowaniu wieczystym. Na co mogą zostać wykorzystane tereny inwestycyjne? Kupioną ziemię można wykorzystać do budowy przeróżnych budynków do produkcji, hoteli i restauracji, marketów. Jednym z wyjść są także magazyny do wynajęcia. Firmy czasem nie chcą same inwestować w nie, może także być tak, iż brak im czasu na budowę. Dlatego magazyny do wynajęcia cieszą się dużym powodzeniem, zwłaszcza, gdy są w dobrej lokalizacji. Bardzo ważne jest, gdzie umiejscowiony jest magazyn, oraz co jest w jego otoczeniu – to może być zasadnicze dla klienta. Prosty dojazd do magazynu będzie jego podstawowym walorem. Istotne jest również wyposażenie magazynu i jego dostosowanie do wymogów wynajmującego. Najczęściej przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wymiary hali. Klienci, w zależności od gatunku prowadzonej działalności, mogą zwracać uwagę na to, z czego wybudowany jest magazyn, czy jest ogrzewany i klimatyzowany.

hala magazynowa

Dobrze jest, jeśli posiada pomieszczenie socjalne, albo opcję wynajęcia w okolicy powierzchni biurowej – odkryj więcej tu. Niemniej istotnym czynnikiem będzie ochrona magazynu systemem alarmowym. Magazyny do wynajęcia muszą posiadać odpowiednio duży parking, dostosowany do wjazdu i manewrów dużymi samochodami. Gdy rozważacie, czy zakupione tereny inwestycyjne przeznaczyć na magazyn zweryfikujcie, jaka konkurencja występuje w danym rejonie – najprostszym sposobem poszukiwania takich ofert jest oczywiście sieć. Kiedy zatem macie niedużą konkurencję lub świetny plan, może należy pomyśleć o tym, aby tereny inwestycyjne przeznaczyć akurat na to.

Comments are closed.