Press "Enter" to skip to content

Czy warto pożyczać pieniążki pod zastaw nieruchomości

Kiedy postawisz budynek, możność zamieszkania w nim nie jest jedyną korzyścią z inwestycji. Nieruchomość zapewni również zaciągnięcie wierzytelności hipotecznej niżej oprocentowanej aniżeli kredyt konsumencki.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
Większość banków oferuje pożyczki hipoteczne (albo tzw. kredyt niecelowy) pod warunkiem wyznaczania hipoteki nracie (zobacz nasz odsyłacz)=nieruchomości]. Z punktu widzenia banku najodpowiedniej, jeśli prawnym zabezpieczeniem zadłużenia jest posiadłość mieszkalna (domek, mieszkanie, parcela zabudowana domem). Większym kłopotem może okazać się ustanowienie hipoteki na ziemiach o przeznaczeniu agrarnym, usługowym, fabrycznym, na siedliskach itd.
pożyczki prywatne wrocław

Autor: ieuz
Źródło: http://www.flickr.com

Pożyczki prywatne Wrocław zobacz pożyczki prywatne wrocław mają swe plusy i minusy. Do dobrodziejstw powinniśmy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty obciążenia na dłuższy okres niż w przypadku kredytu konsumenckiego – w większości banków jest to 20 lat. Powinniśmy jednak pamiętać, że w związku z brakiem celu lokalowego zdecydowana większa część banków podniesie marżę przeciętnie o 1-3% w zestawieniu z zadłużeniem hipotecznym. Powiększona marża obowiązywać będzie w całym okresie kredytowania. To zaś znacząco wpłynie na wysokość rat. Trzeba nadmienić, że nie ma określonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, niemniej bank obierze tzw. wymuszoną wartość sprzedaży, zatem określony procent wartości posiadłości, jako górną granicę sumy kredytu. W większości wypadków jest to od 60 do 80% wartości nieruchomości. Jeżeli dodatkowo zabezpieczeniem ma zostać parcela, to wskaźnik udziału kredytu w tej wartości może okazać się jeszcze niższy.

Tego rodzaju kredyt (polecamy warunki kredytu hipotecznego) może zaciągnąć każda dorosła osoba fizyczna spełniająca warunki banku dotyczące wieku a także zatrudnienia. Kredytobiorca powinien być również rzecz jasna właścicielem albo współwłaścicielem nieruchomości.

Comments are closed.