Press "Enter" to skip to content

Jak najlepiej stworzyć można swoje studio nagraniowe, jakie elementy będą przy tym niezbędne.

Całkiem sporo osób tworzy muzykę, czy to grając na najróżniejszych instrumentach, czy też tworząc ją w elektronicznej postaci. I coraz więcej z nich chciałoby swoje działania nagrywać w jakiś sposób, albo jedynie dla siebie, lub też aby zacząć zdobywać zdobyć jakąś popularność w muzycznym świecie.

Jeszcze

studio nagrań

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

całkiem niedawno nagrywanie w domowy sposób nie było najlepszej jakości, natomiast wynajęcie profesjonalnego studia nagraniowego wiązało się z dużymi kosztami. Jednak obecnie dzięki zaawansowanym możliwościom technicznym i zmniejszającym się cenom sprzętu bez problemu można pomyśleć o tym, żeby takie studio nagrań (Studio nagrań „Fabryka Dźwiękuff” > fachowy serwis) wykonać samemu. Wbrew pozorom nie trzeba do tego jakiś wielkich nakładów finansowych, bardziej pomysłu i pracy. Przy pomocy tego typu domowego studia można będzie nie tylko nagrywać dźwięk, ale go później w najróżniejszy sposób przerabiać. Dzięki temu będzie można tworzyć rzeczywiście dobre jakościowo nagrania, oczywiście pod warunkiem że komuś będzie się chciało nauczyć to robić.Podstawowym elementem takiego studia nagrań w domu jest komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

studio nagrań

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie do komputera podłącza się wszystkie zewnętrzne urządzenia, a także do niego będzie trafiał dźwięk do zarejestrowania. Oprogramowanie do nagrywania oferowane jest przez wiele firm, część z tych narzędzi jest darmowa, a za niektóre będzie trzeba coś zapłacić.

Następnym elementem całego zestawu będzie specjalistyczna karta graficzna, umożliwiająca rejestrowanie dźwięku. Karty takie wyposażone są w specjalne interfejsy, a także mają możliwość przyłączenia kilku niezależnych mikrofonów czy instrumentów. Należy także pomyśleć o tym, aby kupić dobrej jakości mikrofon, tu postawić jednak trzeba na odpowiednią jakość, bowiem od mikrofonu ogromnie dużo będzie zależało przy ostatecznym efekcie.

Czy czujesz ochotę przejrzeć nowe artykuły? Zatem zapraszamy do kliknięcia w link – tam oczekuje na Ciebie moja strona (http://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/nagrobki-pomniki-granitowe).

Na koniec zestaw warto wyposażyć w dobrej jakości zestaw głośnikowy, za pomocą którego można będzie odtwarzać to, co zostało nagrane – szczegóły pod linkiem Wymienione powyżej elementy całkowicie wystarczą na rozpoczęcie przygody z muzyką, rzecz jasna jak ktoś będzie chciał, to będzie mógł taki zestaw jeszcze rozbudowywać.

Comments are closed.