Press "Enter" to skip to content

Jeżeli jesteś fanem koni i śnisz o tym, żeby zrozumieć ich świat – należy zaplanować wakacje w siodle już dziś

Wierzchowce to bardzo mądre zwierzęta. Należy z nimi obcować, aby czerpać od nich ich wewnętrzny spokój i cierpliwość. Od najmłodszych lat warto więc wybierać się na sportowe obozy jeździeckie, aby pogłębiać w sobie życzliwość dla zwierząt i opanowanie.

szklarska poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com
Sportowe obozy jeździeckie są w głównej mierze zaadresowane do najmłodszych. W młodości najszybciej wyuczymy się jeździć na wierzchowcu, gdyż nie odczuwamy strachu przed zwierzęciem. Na tych obozach wychowawcami są fachowi trenerzy, a zespoły są na tyle niewielkie, że do każdego podopiecznego ma się indywidualne nastawienie. Latorośl spędza w stadninie i w siodle połowę dnia. Ma także sposobność, aby wyuczyć się do egzaminów na rangę wykwalifikowanego jeźdźca. Jeżeli nasze dziecko jest niepełnosprawne i myślimy, że takie obozy będą dla niego nieosiągalne, to jesteśmy w błędzie. Hipoterapia jest doskonale rozpoznawaną i docenianą wersją rehabilitacji fizycznej, ale także emocjonalnej i społecznej. Dzięki opiece, którą dziecko otacza mustanga, rodzi się pomiędzy nimi więź sympatii, co przełoży się w niedługim czasie na polepszenie kontaktów z innymi ludźmi. Sama jazda na wierzchowcu wspomaga rehabilitację ruchową – usprawnia mięśnie i koordynację.

Szukasz dodatkowych wiadomości, aby poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zachęcamy do kolejnego tekstu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Hipoterapia jest niezwykle popularnym rodzajem rehabilitacji.

Polecają ją doktorzy i rodzice niepełnosprawnych dzieci.
Jeśli twoje dziecko (projektowanie sal zabaw) kocha mustangi, nie zwlekaj i zapisz je na obóz jeździecki, aby mogło rozwijać swoje pasje od najwcześniejszego okresu swojego życia.

Comments are closed.