Press "Enter" to skip to content

Rozprawa rozwodowa – jak odszukać uczciwą kancelarię adwokacką?

Mając na uwadze skorzystanie z profesjonalnego adwokata warto dobrze rozpoznać rynek. Oczywiście, jak w każdej branży, również i tutaj najlepszą rekomendacją dla określonego radcy prawnego jest opinia byłego usługobiorcy. Dlatego warto przepytać kolegów, czy korzystali z usług prawników i jak oceniają ich działalność. Tutaj trzeba pamiętać o kilku kwestiach, polecenia radcy prawnego są prawdziwe jedynie z ust osób którzy sami korzystali z jego usług.

sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest aby wskazana kacelaria adwokacka posiadała dobrą ocenę osoby, której prowadziła postępowanie sądowe tego samego typu to znaczy postępowanie rozwodowe a nie proces karny czy też rozprawę podatkową http://lubin-adwokat.pl/kancelaria. Właściwość rynku prawniczego opiera się dzisiaj na kancelariach specjalistycznych – są to spore kancelarie, które ukierunkowane są na obsługiwanie zakładów oraz przedsiębiorców. Wybrani prawnicy siedzą w w prawie karnym a jeszcze inni w prawie rodzinnym.

Lubin może pochwalić się dużą ilością kancelarii adwokackich. Taka ogromna konkurencja na rynku adwokackim powoduje, że są biura, które biorą jakiekolwiek zamówienia aby jedynie funkcjonować na rynku. Możemy zapewne w takiej kancelarii wynegocjować dobrą cenę ale należałoby, przed poleceniem sprawy, precyzyjnie przeanalizować kwalifikacje adwokatów w niej działających. Nie ma obowiązku oddawania sprawy pierwszemu adwokatowi, do którego się trafi. Jeżeli się z nim nie dogadamy lub też nie zaoferował on ciekawej koncepcji prowadzenia sprawy. Żmudne poszukiwania radcy prawnego, niosą za sobą spore wydatki ze względu na obowiązek płatności za pierwsze konsultacje. Gdzie zatem zlokalizować rzetelne oceny o adwokatach, jeśli żaden z naszych przyjaciół nie potrafi nam przekazać realnych danych. Zobacz również:

Należy takich opinii poszukać w Internecie. Zazwyczaj uszczęśliwiony klient czasem zostawi po sobie opinie. Rozgoryczony, taką informację pozostawi zawsze. Pomoc w wyborze uczciwego adwokata możemy uzyskamy od notariuszy lub kolegów z branży z innych miejscowości, ale na takie rekomendacje należy uważać. Często okazuje się, że są to koleżeńskie polecenia, że nie są to polecenia ze względu, na jakość obsługi jaka spotka nas w danej kancelarii prawniczej. Poszukując prawnika wklepujemy w Google: ranking dobrych adwokatów Lubin . Niestety nie ma rzeczywistych rankingów prowadzonych przez godne zaufania instytucje. Należy mieć świadomość, że są takie sytuacje, w których danej sprawy nie można przeforsować a jedynie przegrać. W tym przypadku zadaniem prawnika jest jedynie zminimalizowanie ujemnych konsekwencji owej porażki do minimum. Autor: Bartosz Sochaj http://lubin-adwokat.pl/

Comments are closed.