Press "Enter" to skip to content

Zagubiłeś dokumenty? Dowiedz się, co uczynić, by nie paść ofiarą przestępstwa

Posłużenie się dokumentami poprzez trzecie osoby może nieść ze sobą poważne efekty. Jak zapobiec temu? Co zrobić w sytuacji zagubienia czy kradzieży dokumentów?
Wystarcza sekunda nieuwagi, aby stracić najbardziej potrzebne dokumenty, drogie pamiątki, smartfon lub inny rynsztunek.

skradziony dowód osobisty

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Złodzieje czają się na każdym kroku, zwłaszcza w czasie wakacji. W punktach publicznych pilnuj swego ekwipunku, portfela i torebki, acz wprawny złodziejaszek i tak z całą pewnością znajdzie sposób, aby przywłaszczyć sobie cenne przedmioty. Co uczynić, kiedy utracimy dokumenty, jakie mieliśmy przy sobie? Przywłaszczenie lub zagubienie jakiegokolwiek dokumentu to niesłychanie poważny problem.

Gdy przeczytasz omawiany tekst, to również zainteresuje Cię pełna notka (http://www.autopartner.elk.pl/mobilny-serwis-opon-tir/), która posiada pokrewne dane na ten temat, więc kliknij tu.

Rabuś może spożytkować nasze dane do przestępczych celów, zaś sytuacje takie niełatwo będzie potem wyjaśnić (skradzione prawo jazdy szukaj na Bezzwłocznie wykonaj telefon do instytucji, w jakiej posiadasz konto (jeśli nie masz takiej opcji, możesz zadzwonić do „obcego” banku), aby jak najprędzej zastrzec swoją kartę kredytową. Konsultant zada kilka pytań, aby zweryfikować Twą tożsamość oraz zapyta o powód, dla którego potrzebujesz zastrzec swój dokument. Można natychmiast zamówić drugą kartę kredytową, która zostanie wysłana w ciągu najbliższych dni . Dzwoniąc na infolinię banku, możesz także zastrzec swe inne zagubione czy skradzione dokumenty: skradziony dowód osobisty, prawo jazdy (http://www.manewr.eu/) (kiedy skradziono dowód osobisty). W razie odnalezienia powyższych dokumentów, można anulować zastrzeżenie w przeciągu siedmiu dni od daty zgłoszenia.

Najnowsze technologie oraz urządzenia niosą ze sobą ogrom pożytków.

Nawet w wypadku przywłaszczeń albo zagubienia dokumentów pomocny okazuje się Net. Specjalnie utworzone portale, pomogą szybko zastrzec wszelkie nasze zguby takie jak skradzione prawo jazdy.

Comments are closed.