Press "Enter" to skip to content

Jak powinno się rozliczać pit 37? Co dobrze jest wiedzieć odnośnie tej kwestii?

Jak co roku, musimy złożyć deklarację podatkową. To konieczność dla każdej z osób, jaka była w poprzednim roku zatrudniona. Istnieją różnego rodzaju deklaracje podatku, każdą wypełnia się troszkę inaczej. W tym artykule będzie mowa o pit 37.

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie pit 37 jest jednym z bardziej popularnych, składa się je w typowych przypadkach, kiedy pracownik, zleceniobiorca, osoba na emeryturze, a także rencista rozlicza to podstawowe źródło przychodu. Deklaracja taka dotyczy zarobków podlegających opodatkowaniu zgodnie ze skalą podatkową, czyli na dzień dzisiejszy jest to 18% i 32%. Jeżeli otrzymujemy jedynie przychody wolne od podatku, nie składamy w ogóle deklaracji, nie musimy wykazywać także przychodów, które zwolnione są z podatku – .

podatki

Źródło: pixabay.com

Jeżeli uzyskujemy inne przychody aniżeli opodatkowane według skali, to wybierzemy inną deklarację.

Zapewne po przejściu do serwisu (http://www.autoperfekt24.pl/transport-motocykli-opole/) informacje tam zawarte bardzo Cię zaciekawią i dowiesz się mnóstwa świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tu.

Dla różnych osób, które mogą mieć z tym problem pomocne są tego typu rzeczy jak rozliczenie pit 2017 przez internet, ponieważ w tym miejscu wszystko jest dokładnie przedstawione, więc nie można się pomylić. Jeśli chodzi o ten temat, to musimy też wiedzieć, iż jak otrzymujemy poza przychodami opodatkowanymi inne przychody, to złożyć musimy dwie inne deklaracje, taką jak pit 37 albo pit 28 – .

Dobrze jest również wiedzieć, jak się trzeba rozliczyć ze współmałżonkiem, czy pit 37 jest dobry do tego przypadku? Jeżeli nasz małżonek prowadzi działalność, która jest opodatkowana zgodnie ze skalą, to nie rozliczymy się łącznie na pit 37 ze względu na nasz stosunek pracy. Tego typu rozliczenie za pomocą pit 37, to w takim wypadku błąd, bo obowiązuje w takiej sytuacji pit 36.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (http://www.ehsbiznespartner.pl/obsluga-przedsiebiorstwa/), która również Cię się będzie podobać.

Wiedzmy, że możemy sobie oszczędzić takich dywagacji, kiedy użyjemy pit za 2017 online.

Comments are closed.