Press "Enter" to skip to content

Panele słoneczne – niedoceniane źródło energii elektrycznej

Panele fotowoltaiczne, mienione także bateriami solarnymi, są nierzadko mylone z kolektorami słonecznymi. Tymczasem funkcjonują całkiem inaczej a także całkiem inne jest ich zastosowanie.

Muzykanci, zespół muzyczny

Autor: tanyaboza
Źródło: http://www.flickr.com
Nie grzeją wody jak kolektory, tylko przekształcają energię słońca w elektryczną.
W jaki sposób jest zbudowany jest panel słoneczny? Moduły ulokowane są w obudowie chroniącej je przed wilgotnością, zanieczyszczeniami oraz wpływem czynników pogodowych (zobacz pod tym linkiem).

Czy wiesz, że następne bardzo ekscytujące artykuły są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij na źródło (http://dawsystem.pl/kontakt/), a niewątpliwie poczujesz zadowolenie.

Łączy się je w większe zespoły nazywane panelami. Te ostatnie zamontowane na konstrukcjach mocujących z dołączonym do nich okablowaniem są zwane kolektorem solarnym. W mniejszych systemach kolektor fotowoltaiczny może zawierać pojedynczy panel. Przyrządy słoneczne są solidne, bezproblemowe w obsłudze a także bezpieczne dla otoczenia.

Mogą być konstruowane jako niezależne układy o mocy od kilku mikrowatów do kilku megawatów. Pozwala to na stosowanie ich w rozmaITych warunkach.

Masz chęć zobaczyć inne podobne pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tu (http://protlumaczenia.pl/oferta/tlumacz-przysiegly-niderlandzkiego-online/), a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Fabrykuje się elementy jak też panele o przeróżnej grubości, także zintegrowane z dachami albo elewacjami budynków jak też szczególne – solidne na korozję sprawioną słoną wodą morską albo półprzezroczyste, jakie mogą dodatkowo spełniać rolę okienka. Każde zastosowanie urządzenia fotowoltaicznego posiada charakter indywidualny, stąd powinno być oddzielnie zaprojektowane. U zachodnich sąsiadów panele fotowoltaiczne cieszą się wielkim powodzeniem, albowiem zapewniają duże ilości taniej jak też odnawialnej energii . Inwestycje w instalacje wykorzystujące energię słoneczną są tam jednak opłacalnie dotowane fotowoltaika poznań. Częstokroć możesz się także spotkać z sądem, iż w polskich warunkach fotowoltaika Poznań jest to źródło nierokujące .

Natomiast, kiedy spojrzymy na mapę ilustrującą poziom nasłonecznienia w Europie, dobitnie widać, że większa część obszarów w Polsce nie odbiega od północnych obszarów Niemiec.

Comments are closed.