Press "Enter" to skip to content

Współczesne techniki przeróbki budulców stalowych – cięcie plazmą i strumieniem wody

Obecnie funkcjonowanie znacznej części fabryk bazuje na wykorzystaniu najnowszych technik. Nie sposób ukryć, że znacząco wpływa to na powodzenie indywidualnych firm i nade wszystko na jakość produktu.

Tyczy się to głównie

laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com

budulców, jakie używane są do realizacji rozlicznych elementów, a które zarazem poddawane są licznym obróbkom. Stal tworzy niezmiernie istotny materiał w przypadku przemysłu motoryzacyjnego, mechanicznego czy aeronautycznego, skutkiem czego właściwa jej jakość ma kolosalne znaczenie. Wpływ na to mają tymczasem pojedyncze procesy, w ramach których modeluje się sprecyzowany produkt. Z tego względu wymagane jest zastosowanie najlepszej jakości technik, jakie nie uszkadzają tworzywa podczas przeróbki.
Nadawanie zarysu, przycinanie czy też pokrywanie właściwą powłoką to jedne z kluczowych procesów, jakim poddawana jest stal kwasoodporna w licznych specjalizacjach. Zdecydowanie da się stwierdzić, że w wielkim stopniu zależy od tego jakość artykułu finalnego, bowiem każda obróbka materiału przekształca jego solidność. Z tego powodu do jednych z lepszych metod należy cięcie strumieniem wody, jakie umożliwia stworzenie niekiedy niezmiernie skomplikowanych deseni bez uszkodzenia blachy.

cięcie blachy

Źródło: sxc.hu

Naturalnie zależnie od grubości materiału dobierana jest stosowna metoda, ponieważ przy grubej stali lepiej sprawdzi się wycinanie laserowe, które jest jednym z szybszych sposobów. To, jaka metoda jest zastosowana w ogromnym stopniu zależy od tego, jak ma wyglądać efekt finalny. Takie elementy jak nakrętki nierdzewne zdecydowanie zdecydowanie prościej jest wyciąć przy pomocy lasera, albowiem są one drobne. Dla korporacji przemysłowych największą rolę gra czas, dlatego też ciągle szuka się unowocześnień i zastosowań przyspieszających indywidualne procesy.
Nie można ukryć, że przemysł produkcyjny ma dziś kolosalne znaczenie. Zdecydowana większość specjalności opiera swoje działania na jego efektach i rozbudowuje je na swoje potrzeby.

Comments are closed.