Press "Enter" to skip to content

Gra na giełdzie może zapewnić zysk, jeżeli będziemy przestrzegać kilku kluczowych reguł

Zarówno granie, jak i zyskowne zainwestowanie na giełdzie to wyjątkowo rozległy temat. Każdy, kto spróbuje się w nim zagłębić być przygotowanym na tygodnie poświęcone na zagłębianiu kolejnych lektur. Wszak w grę wchodzi znacząca gotówka, bywa, że oszczędności naszego życia, właśnie dlatego nie należy działać pochopnie.

giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
I tą zasadą należy kierować się zarówno przy zakupie, jak i przy sprzedawaniu akcji. Zasadniczym pytaniem dla każdego możliwego gracza będzie, „czy jesteś gotowy na ryzyko?”. Gdyż bez niego nie ma giełdy. Żyłka hazardzisty oraz kierowanie się instynktem, jak i posiadaną wiedzą stanie się dla nas chlebem powszednim.

Na co trzeba zwrócić uwagę? Każdy, kto wejdzie do gry na giełdzie, nie powinien pozbywać się oszczędności życia licząc, że zainwestowana kwota szybko mu się zwróci i będzie milionerem z czołówek gazet.

Czy inne tego typu treści dotyczące omawiany tu kwestii będą dla Ciebie użyteczne? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to wiarygodne informacje.

To jest najlepsza droga do plajty. Na giełdę należy wchodzić stosunkowo powoli, zwłaszcza, gdy to jest nasz debiut. Miesięczna kwota jaką przeznaczamy na grę powinna być niewielka, aczkolwiek skutecznie wzrastać. Pamiętajmy, giełda dla początkujących zobacz giełde dla początkujących nie jest prosta.

forex

Autor: Jim Makos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy również zapamiętać o prowizjach maklerskich. Na nasze nieszczęście cała kwota, którą mamy przeznaczoną na kupno akcji nie może zostać na to wydana, ponieważ każdy bank albo makler będzie od nas wymagał pewnej opłaty. Załóżmy, że rachunek maklerski wynosi 4 zł, czyli za każdą operację uiszczana będzie właśnie taka kwota. Niezależnie, czy kupujemy, czy też sprzedamy akcje.

Lepiej będzie zakupić akcje konkretnej spółki czy wielu?

Większość początkujących inwestorów zastanawia się czy inwestować posiadane fundusze w jedną spółkę, czy też może w kilka. Zważywszy na to, że giełda jest dynamiczna, czyli nagle jedna spółka może dużo stracić, rozsądnym rozwiązaniem zdaje się rozłożenie naszych akcji na kilka spółek. Wtedy gdy stracimy wraz z poszczególną spółką to pozostaje szansa, że druga pójdzie, np.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na tej witrynie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło, które użyto do zredagowania tego tekstu.

w górę. Dzięki temu rachunek stosunkowo się wyrówna. Musimy pamiętać o tym, ze pochopne decyzje zgubiły niejednego gracza, właśnie dlatego zanim podejmiemy konkretną decyzję warto zastanowić się kilka razy.

Comments are closed.