Press "Enter" to skip to content

Konieczność posiadania kasy fiskalnej dotyczy wielu przedsiębiorstw

Wymóg posiadania kasy fiskalnej dotyczy wielu działalności gospodarczych. Szczególnie dla przedsiębiorców, otwierających dopiero pierwszą firmę, kupno tego typu urządzenia może być dosyć wyższą koniecznością.

klient czekający na obsługę

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak regulacje skarbowe jasno określają, kto musi stosować kasę fiskalną.

Jeżeli po przeanalizowaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://autopartner.elk.pl/serwis-klimatyzacji-tir/) niesamowicie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

W niektórych przypadkach bowiem, nie jest to konieczne. Każdy przedsiębiorca, powinien jednak zapoznać się z przepisami podatkowymi, by prowadzić biznes legalnie i nie martwić się niezapowiedzianą kontrolą inspektora skarbówki. Z drugiej strony czasami nie warto nabywać kasy fiskalnej bez potrzeby i narażać się na niepotrzebne koszty

Jest bowiem pewna grupa rodzajów firm, która nie ma takiego obowiązku. Przykładowo jeśli naszymi klientami są inne firmy bądź organizacje samorządowe, to nie musimy stosować takiego sposobu ewidencji. Jakie zastosowanie w firmie ma kasa fiskalna? Jest to urządzenie, które służy do do ewidencjonowania sprzedaży w momencie transakcji.

Paragon fiskalny

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo sprzedawca w sklepie jest zobowiązany do wydania paragonu klientowi po każdym dokonanym zakupie. Czasami zdarza się, że w małych sklepach sprzedawcy zapisują transakcje “na kreskę”, jeśli klient nie ma w danej chwili gotówki. Jest to jednak bardzo niebezpieczna praktyka, ponieważ kontrolerzy z urzędu skarbowego są bardzo wyczuleni na tego typu praktyki. W przypadku kontroli należy więc spodziewać się wysokich mandatów

Każdy właściciel firmy, który stosuje kasę fiskalną musi także regularnie kupować papier (sprawdź asortyment artykułów) termiczny. Jest to specjalny papier, przeznaczony do urządzeń, które drukują za pomocą druku termicznego. W ten sposób otrzymujemy na przykład bilety wstępu. Warto pamiętać, że paragon to dokument zastępujący fakturę. Jest on bardzo istotny zwłaszcza w handlu, gdyż stanowi podstawę reklamacji towaru lub usługi. Jeśli więc będziemy zakupimy papier słabej jakości, to wydany klientowi paragon szybko stanie się nieczytelny.W ten sposób ryzykujemy utratę dokumentu sprzedaży. Jest to trudna sytuacja zarówno dla osoby prowadzącej działalność, jak i klienta, który w razie reklamacji, nie będzie mógł okazać paragonu.

Comments are closed.