Press "Enter" to skip to content

Wizualizacje 3D – niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych inżynierii odwzorowywania obiektów

Stare chińskie porzekadło głosi, iż jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słow. Dziś, owa „maksyma” nabiera szczególnego znaczenia.
Czemu tak się dzieje? Przyczyn jest co najmniej kilka.

wakacje - malunek

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

|ALT=filtry|TITLE=bank]

Choć tradycyjna fotografia wciąż ma się całkiem nieźle, to z wolna rośnie jej poważna konkurencja, a mianowicie wizualizacje 3D.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (http://www.polmedico.pl/usluga/implantologia/), który też przedstawia omawianą sprawę.

Warto zadać pytanie: co kryje się pod wspomnianym pojęciem? Najprościej rzecz ujmując to, trójwymiarowe odwzorowania rozlicznych obiektów, które znajdują nadzwyczaj obszerne zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Stanowią – jak łatwo można się zorientować – nieodzowny „element” w pracy projektanta, bez względu na to co tworzy: budynek czy przedmiot codziennego użytku. Ich niezaprzeczalnym atutem jest klarowność. Pozwalają na obejrzenie jeszcze nieistniejącego obiektu z ze wszystkich stron a także wprowadzenie koniecznych poprawek już na etapie planowania. W dodatku – co niemniej ważne są stosunko niedrogie, szybkie i łatwe w realizacji. Trzeba w owym miejscu spostrzec, również czym jest modelowanie 3D. To tworzenie i modyfikowanie trójwymiarowych obiektów geometrycznych.

Możemy wyróżnić cztery zasadnicze sposoby modelowania, a zatem: projektowanie komputerowe przy pomocy odpowiedniego oprogramowania, skanowanie przedmiotów, modelowanie proceduralne oraz modelowanie fizyczne.

Jeśli opisywana tematyka Cię wciąga, to masz możliwość zdobyć pokrewne informacje na prezentowane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www hotele zakopane.

Największą popularnością może poszczycić się pierwsza z wymienionych wyżej technik.

Comments are closed.