Press "Enter" to skip to content

Gdy, pora się rozliczyć formularz PIT – genialne metody

Przychodzi czas, że musimy rozliczyć się ze Skarbówką. Należy wypełnić właściwy formularz. Nie zawsze jednak wiemy, jaki PIT, powinniśmy wypełnić. Jeżeli np. pozbyliśmy się jakiś papierów wartościowych, wtedy musimy wypełnić pit 38. Ale nie ma, czym się przejmować, jeżeli nie wiemy, bo zawsze w Skarbówce można spytać, który PIT powinniśmy wypełnić.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy również poszukać informacji na stronie Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie będzie zbędnych błędów. A jeżeli popełnimy błąd to zawsze można zrobić korektę.

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie możemy wszystko zrobić w sieci

Dawniej dużo ludzi szło do księgowejlub do wujka, czy kogoś znajomego, kto znał się na wypełnianiu PIT-ów. Nie każdy wie, o co w tym wszystkim chodzi. Wiele osób po prostu nie przepada za papierkową robotą i nie wyobraża sobie wypełniania czegoś takiego jak formularz PIT. Dlatego został stworzony program pit. To daje możliwość na łatwe rozliczenie się ze Skarbówką każdemu. Nie ma większych problemów z ogarnięciem takiej deklaracji. Trzeba mieć komputer i dostęp do Internetu. Tak, więc jeżeli ktoś do teraz nie wiedział, co i jak, to obecnie w sumie nie trzeba nic wiedzieć.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu sklep z bitcoinami i oglądaj nawet bez końca nowe rzetelne posty.

Taki program pokaże nam wszystko krok po kroku. Można to zobaczyć na stronie .

Co fajniejsze od przyszłego roku, niemal cały PIT będzie uzupełniony, a my samodzielnie będziemy musieli wypełnić tylko nieliczne pola. Dodatkowo trzeba pamiętać o kwocie wolnej od podatku. Wynosi ona trochę więcej niż 3000 złotych, trzeba to sprawdzić nim będziemy się rozliczać. Należy dodać, że programy ułatwiające wypełnianie koniecznych dokumentów rzeczywiście są zbawieniem dla wielu ludzi. Poza tym, że można uzupełnić e-deklaracje, możemy również skorzystać z programów do uzupełniania PIT-ów i złożyć PIT (zobacz program epit) normalnie.

Choć dla dużego grona osób to brzmi dziwnie, to po prostu program PIT można zakupić na płycie z gazetami, niemal, każdego roku, ale nie powinniśmy tego mylić z e-deklaracją. Tego typu program wszystko super przelicza, a my później możemy wydrukować ten PIT i podpisaćlub ręcznie przepisać na formularz, który wzięliśmy z Urzędu. Sposobów jest dużo, więc wszyscy znajdą jakiś dla siebie. A zawsze jeżeli sami nie możemy tego ogarnąć, to można iść do znajomej, która wie, co i jak lub do biura rachunkowego.

Comments are closed.