Press "Enter" to skip to content

zobrazowanie akumulatora żelowego i miernika zużycia elektryczności .

Opis pojęć „akumulator żelowy 12v 100ah” oraz „miernik zużycia energii”.Akumulator żelowy 12v 100ah został zaprojektowany z myślą do używania go w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest idealny do zastosowań w inwerterach INV, pojazdach elektrycznych, wózkach inwalidzkich i akumulatorowych pojazdach specjalnych.

Za sprawą zwiększonej wydajności w krótkich czasach rozładowania można zastosować mniejszą ilość akumulatorów lub w z tej samej objętości klasycznych akumulatorów uzyskać większą moc.Mała rezystancja wewnętrzna gwarantuje możliwość pobrania większych aniżeli normalnie prądów. Akumulator żelowy 12v 100ah jest zadedykowany do używania go zarówno w systemach zasilania awaryjnego jak i innych aplikacjach gdzie akumulator pracuje cyklicznie. Główne zastosowania akumulatorów tej serii to: zasilanie rezerwowe w UPS, w automatyce oraz jako źródło energii w urządzeniach przenośnych, zasilanie silników i innych urządzeń które pracują cyklicznie.

wnętrze akumulatora

Autor: Dilshan Jayakody
Źródło: http://www.flickr.com

Zamianastarej lodówki na nową może przynieść nawet kilkaset złotych rocznej oszczędności za prąd.
Mniejszych, bo kilku dziesięcio złotowych oszczędności można się spodziewać, jeżeli nauczymy się wyłączać niektóre z urządzeń na noc lub na czas wyjazdu. By się jednak dowiedzieć, ile energii traci używany przez nas sprzęt domowy, potrzebny nam jest miernik zużycia energii elektrycznej. Tego typu urządzenie kupimy już za kilkadziesiąt złotych, więc rychle nam się zwróci. Do sprawdzenia, ile energii elektrycznej zużywamy, można użyć zamontowany w każdym domu licznik energii. Wskazania z niego są podstawą dla dostawcy do wystawienia rachunków za prąd.

Dziś przedstawiamy powyższy post – jeśli jest on użyteczny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (http://www.poscontrol.pl/systemy-alarmowe-bielsko-biala/). Sprawdź, może to także wyda Ci się ciekawe.

Wartość licznika jest sumą zużycia energii wszystkich urządzeń elektrycznych w domu, dlatego też sprawdzenie, ile prądu pobiera pojedynczy odbiornik, byłoby dość kłopotliwe, a czasem wręcz niemożliwe do zrealizowania. Zdecydowanie wygodniej będzie użyć miernik zużycia energii.Podstawowym zadaniem miernika energii jest kontrolowanie zużycia prądu, dlatego też wszystkie, nawet najtańsze modele posiadają funkcję pomiaru mocy (podawanej w watach) odbiornika oraz zużytej energii (kWh).Standardem jest też możliwość automatycznego podliczania opłat – po wprowadzeniu ceny za 1 kilowatogodzinę – urządzenie wyświetli, ile będziemy musieć zapłacić za używanie monitorowanego odbiornika.

Nieco bardziej zaawansowane urządzenia mierzą również parametry sieci elektrycznej: napięcie (w woltach), częstotliwość (w hercach). Droższe modele mają również funkcję prognozy, dowiemy się zatem, ile będzie nas kosztować ciągłe używanie kontrolowanego urządzenia przez tydzień, miesiąc czy rok. Wyniki z miernika są niezwykle czytelne za sprawą dużego ekranu LCD.

Comments are closed.