Press "Enter" to skip to content

Cegły w ostatnim czasie powróciły do łask i nie chodzi o materiał do budowy domów, ale o element dekoracyjny prawie do każdego z wnętrz w mieszkaniu

Dawniej cegły kojarzyły się wszystkim tylko i wyłącznie z materiałem do budowy. Teraz życie się zmienia, a razem z nim trendy. Nastały lata, kiedy imitacja cegły na ścianie wydaje się upragnionym wytworem wewnątrz pomieszczenia.

prezent

Autor: Candy Polska
Źródło: Candy Polska
kowalstwo

Autor: Lennart Tange
Źródło: http://www.flickr.com

Cegła (www.infinitex.pl/cegly-izolacyjne/) ozdobna jest już detalem spotykanym w łazienkach, kuchniach, sypialniach czy salonach, informacje o niej – . Nikogo już nie dziwi efekt nieukończonej budowy. Na odwrót – obecnie jest to efekt przemyślany i przez wielu wyśniony. Cegła ozdobna może imitować cegłę starą i wtenczas nazywa się ją retro-cegłą. Może mieć także różne kolory – często wybierane to czerwony lub biały. Istniejące firmy tworzą ją manualnie lub w najnowocześniejszych fabrykach.
Więcej o imitacji cegły na ścianie

Autor: ell brown
Imitacja cegły na ścianie jest także niezwykle lubiana przez restauratorów. Ostatnie trendy zezwalają stosować cegłę ozdobną w lokalach niewielkich i większych, w wykwintnych i drogich restauracjach, ale także małych i osiedlowych kafejkach.

Chcesz zgłębić więcej na opisywany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem czyszczenie wentylacji dolny śląsk znajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Cegła jest na tyle uniwersalna i ciepła w odczuciu, że bywalcy tych miejsc wspaniale się tam czują i mają ochotę do nich wracać. Czują się tam bez ceregieli po prostu jak u siebie. Na takich murach można powiesić lustra lub portrety. Nawet zostawienie muru bez jakichkolwiek dekoracji nie powinno razić oka, ponieważ cegła ozdobna jest ozdobnikiem samym w sobie.

Cegła jest niezwykle odpornym materiałem, zatem również jako ozdoba będzie nam pożyteczna przez całe lata. Jeśli znudzi nam się jej kolor, w każdej chwili możemy ją pomalować i przeistoczyć w inną dekorację.

Comments are closed.