Press "Enter" to skip to content

Diagnostyka wibracyjna a także drganiowa – a więc, jak zadbać o swoje urządzenia, aby działały jak najbardziej długo

Co to dokładnie bywa diagnostyka? A tym bardziej wibracyjna i drganiowa? Czy istnieje pomiędzy nimi jakakolwiek różnica? W jaki metodę istnieje możliwość serwISOwać urządzenia (konkretnie z działu przemysłu), które bywają poddawane takiego typu diagnostyce? Na jakich zasadach ogólnikowo polega diagnostyka przemysłowa? To wszyściutko i jeszcze więcej nie posiadając problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowego artykułu!
Słowo „diagnostyka” bardzo często kojarzy się naszym osobom z diagnozowaniem naszych osób poprzez jakiegoś lekarza.

Billboard na drodze

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com

system
Podobnie ma się sprawa w tym konkretnym wypadku, jednak chodzi o stawienie diagnozy jakiemuś urządzeniu. Rozpoczniemy od określenia: diagnostyka wibracyjna, której to zadaniem bywa na podstawie pomiaru drgań maszyny, pozyskać informacje po których analizie dowiemy się, jaki bywa stan techniczny danego urządzenia i jaka bywa jakość jego zrobienia – Tego rodzaju diagnostyka daje możliwość znaleźć uszkodzone części wewnątrz urządzenia. Serwis przemysłowy polega konkretnie na odbywającej się całodobowo opiece nad takim urządzeniem – utrzymaniem zdolności do produkcji, czy też instalacji przemysłowych. Diagnozowanie, monitorowanie, oraz eliminowanie stanów awaryjnych oraz przed-awaryjnych maszyn, to jago najważniejsze części.

Tak samo jak w wypadku diagnostyki wibracyjnej, tak również diagnostyka drganiowa polega na dokładnie tym samym co zostało wymienione powyżej z tą różnicą, iż wspomniana diagnostyka jest ukierunkowana do łożysk różnych urządzeń, w których potrzebne bywają okresowe albo ciągłe pomiary szerokopasmowe stopni drgań.

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, poczytaj wartościowe tematy, które z pasją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule (https://www.leaderlogistics.pl/uslugi-specjalne/).

br>
Myślisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeśli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta (https://merservice.pl/merchandising-w-internecie/), gdyż dotyczy pokrewnej tematyki.

Mierzy się wtedy częstotliwości od 0,5, 2 lub 10 Hz kończąc na dziesięciu kHz.

Comments are closed.