Press "Enter" to skip to content

Jakie zalety i wady ma system Linux, z jakich powodów jest tak często używany w profesjonalnych serwerach.

Aktualnie na rynku komputerów dominują dwa podstawowe systemy. Pierwszym z nich jest znany wszystkim biurowym i domowym użytkownikom Windows, obecny w kilku różnych wersjach.

Mieszkanie na sprzedaż

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
PIT

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim wybieranym dość chętnie rozwiązaniem są różne dystrybucje linuxa, który cały czas ma wierne grono zwolenników. O ile przy osobistych komputerach można się zastanawiać, który system będzie lepszy, bardziej przyjazny dla użytkownika i da więcej możliwości, to przy serwerowych instalacjach póki co zwycięzca jest jeden.kontakt (polecamy www.nota-bene.com.pl)Bo to przecież linux jest odpowiedzialny za zarządzanie większością serwerów produkcyjnych, przemysłowych i internetowych. Po pierwsze do jego zalet należą brak opłat, naprawdę ogromne możliwości konfiguracyjne oraz wysokie bezpieczeństwo, dzięki któremu można go stosować w nawet najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach.
rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te cechy sprawiają, że ubuntu server jest bardzo często używany w wielu instalacjach które wymagają sprawdzonych i nowoczesnych narzędzi.

Wejdź na ten odnośnik, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy ze strony (https://www.edenbus.com.pl/) zaintrygują takie osoby, które zaabsorbowane są rozważaną w tym miejscu sprawą.

Jednak należy pamiętać jednocześnie o jednej bardzo istotnej sprawie. Linux jest systemem który daje bardzo dużo możliwości, lecz jednocześnie wymagającym odpowiedniego doświadczenia od administratora. Nieprawidłowa konfiguracja może nie zapewnić należytej sprawności i parametrów, z tego też powodu zajmować się tym powinni odpowiedni specjaliści.

Nieprawidłowo zainstalowany centos server będzie miał dużo miejsc, które mogą być źródłem problemów, z tego też powodu warto kompleksowo zadbać o to, żeby ktoś doświadczony zajmował się opieką nad serwerem.

Comments are closed.