Press "Enter" to skip to content

Pamiątki na całe życie, z jakimi można wygrać. Dotyczy to blizn, jak i tatuaży. Jakie są sposoby, aby je usunąć?

Nieliczni z nas mają pamiątki z przeszłości, niektóre z własnej winy, inne po jakimś strasznym wydarzeniu. Te pierwsze to tatuaże, a więc zrobione w młodości wzory na ciele, które teraz się nam znudziły i mamy ochotę je usunąć, kolejne to blizny, na przykład pooperacyjne. Szczęśliwie, jedne jak i drugie z sukcesem można zlikwidować.

laser

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com

Blizny, tym bardziej z okolic brzucha po nagłym leczeniu dolegliwości chirurgicznych i ginekologicznych, często nie należą do najładniejszych. Chirurg lub ginekolog wykonując rozpoczynające cięcie na skórze, kieruje się zdrowiem operowanego i jak doskonałym dostępem do operowanego narządu wewnętrzne go. Gojenie się ran jest zależne w znacznym stopniu od indywidualnych cech skóry pacjenta.

Znaczenie posiada również przebieg procesu gojenia. Jeżeli jest on zaburzony takim powikłaniem, jak infekcja, to w konsekwencji możemy się spodziewać szpecącej blizny. Stanowić ona może problem natury estetycznej i psychicznej nie tylko dla kobiet, lecz również dla mężczyzn. Każdy pacjent chciałby mieć jak najmniejszą i jak najlepiej się prezentującą bliznę. Niestety, nie zawsze można spełnić to oczekiwanie. W przypadku brzydkiej blizny istnieje jednak zazwyczaj szansa jej poprawy. Tak więc istnieje sposób na usuwanie blizn pooperacyjnych cennik. A co zrobić z tatuażami?

Czy realne jest usunięcie tatuażu i tak naprawdę ile kosztuje usunięcie tatuażu? Jak pozywać się tej niechcianej już „ozdoby” ciała? To jest zależne m.in. od rozmiaru tatuażu, jego ulokowania, koloru i sposobu wykonania.

Zaprezentowana kwestia jest dla Ciebie użyteczna? W takim razie sprawdź poza tym inne tego typu artykuły i zobacz więcej wskazówek tutaj (www.banery-druk.net/baner-powlekany-premium).

Doskonale i tak naprawdę szybko można pozbyć się tatuażu bardzo płytkiego, czasowego. Więcej pracy wymaga usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych robionych na zawsze. aktualnie najskuteczniejszą metodą usuwania tej niepożądanej „ozdoby” ciała jest zabieg laserowy.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite

Od czasu do czasu robi się także zabiegi chirurgiczne. Inne, mniej powszechne metody, to m.in. dermabrazja czy peeling chemiczny. Trzeba zaznaczyć, że tatuaż musi być usuwany w specjalnej klinice, przez lekarza. Wywabianie tatuażu domowymi sposobami (np.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu masz ochotę jeszcze bardziej precyzyjnie poznać to zagadnienie, zalecam tą treść (http://ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-hiszpanii), ponieważ ona jest tak samo ekscytująca.

za pomocą chlorku sodu, czyli soli kuchennej) nie jest dobre, gdyż zabieg wykonany nieprofesjonalnie z reguły pozostawia nieestetyczne blizny.

Comments are closed.