Press "Enter" to skip to content

Regeneracja belki skrętnej – czym jest?

Tylna belka skrętna to rozwiązanie standardowe dla większości francuskich samochodów. Ich regeneracją zajmuje się w Polsce mnóstwo firm. Na czym polega regeneracja tylnej belki? Jakiego rodzaju postępowaniom jest ona poddawana? Belki mają dużo praktycznych atutów, jednakże ich elementy składowe dosyć prędko zużywają się.

W związku z tym dość powszechnie praktykuje się ich tzw. regenerację. Każdy warsztat stosuje troszkę inne normy w tym względzie. Przyjęło się jednak, iż regeneracja tylnej belki winna odbywać się w przeciągu kilku godzin.szczegółowe informacje ścianki całoszklane ścianki całoszklaneWażne, by bezcelowo nie wymieniać całej belki, a wyłącznie poszczególne elementy, jakie uległy zużyciu. W poniektórych zakładach regeneracja belki jest zastępowana przez montaż zregenerowanej belki z innego auta. Nie jest to jednakże dobry zwyczaj. Nie mamy przenigdy pełnego przekonania, iż będzie ona pracowała tak samo dobrze jak zregenerowana, autentyczna belka z danego modelu. Aby mieć pełne przekonanie, że po regeneracji tylna belka będzie nam służyła jeszcze przez długi czas, powinniśmy przede wszystkim zorientować się, jakie części były spożytkowane przy regeneracji. Dobrze kiedy mechanik sam opisze nam, co zamieniał jak też wskaże marki zastosowanych części. Rekomenduje się, by były to oryginalne części francuskich wytwórców.
usługi - odbicie

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy regeneracja będzie konieczna? W gruncie rzeczy nie ma w tym względzie przejrzyście określonych reguł.

Podnoszona w tym miejscu problematyka jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu obroże treningowe, który proponuje podobne tematy.

Sporo zależy od tego, w jaki sposób oraz przez kogo był użytkowany czterokołowiec.

Przeważnie zakłada się, że tylna belka wytrzymuje plus minus 80-tys tys. km. Po tym czasie rekomenduje się jej regenerację, a co najmniej ocenę zużycia poszczególnych części.

Comments are closed.