Press "Enter" to skip to content

Błyskotliwy umysł oraz bezustanne poszukiwanie pionierskich rozwiązań modernizują otaczającą nas rzeczywistość

Działanie w pojedynkę, szczególnie na polu biznesowym, jest mało dochodowe. Specjaliści od marketingu podają przeróżne pomysły, jak wprowadzić w czyn chociażby nawet kilka elementów kooperacji, równocześnie nic na tym nie tracąc.

Grupa biznesmenów

Autor: Anthony Easton
Źródło: http://www.flickr.com
Współdziałanie, czyli współpraca przedsiębiorstw ma bowiem polegać na wspólnych korzyściach. Jednym z najmniej skomplikowanych rozwiązań w tym zakresie staje się wymiana logo. Takie działanie w praktyce oznacza, że niepowtarzalny znak firmowy zostaje umieszczony przykładowo na witrynach internetowych wszystkich złączonych ze sobą przedsiębiorstw.

Można oczywiście wprowadzić silniejsze powiązania, polegające już na wymianie doświadczeń handlowych, wspólnym pozyskiwaniu klientów albo realizacji tych samych projektów badawczych. Obecnie, kiedy dostęp do innowacyjnych technologii jest o wiele łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, takie zadania można realizować na obszarze całego kraju, a szczególnie w województwach położonych na wschodzie Polski, gdzie rozwój gospodarki bywa mocno ograniczony przez nieobecność surowców naturalnych.

Biurowiec

Autor: y.becart
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z takich inicjatyw, łączącą w sobie wspomniane elementy, jest klaster it (kliknij tutaj).

Sprawdź, co znajduje się w najnowszym linku – to też dotyczy takiej samej tematyki, więc niewątpliwie także Cię zaintryguje!

Sama nomenklatura nie jest bezplanowa i odsyła do skojarzeń połączonych z szeroko rozumianą kooperacją. Klaster to miano, które przypomina nam nazewnictwo z różnych dziedzin naukowych. Określnik pochodzi z języka angielskiego, a na przykład w muzyce oznacza współbrzmienie paru dźwięków. Skrót it bywa powszechnie używany w branży teleinformatycznej. Jak widać, tak pomyślane określenie już na początku sugeruje, że będziemy obcować z innowacyjnym pomysłem zorientowanym na produktywną współpracę.

Aby zostać członkiem takiej grupy należy spełnić wszystkie kryteria określone w regulaminie. Klaster it przyjmie w swoje podwoje tylko sumiennych oraz aktywnych biznesmenów, dla których powodzenie własnej firmy jest równie istotne, jak dobro ogółu. Etos postępowania jest tak samo fundamentalny, jak umiejętności zarządzania, wiedza encyklopedyczna i aktualnie zajmowana pozycja na rynku zagranicznym.

Tak zaprojektowana współpraca przedsiębiorstw prwspółpraca (więcejna ten temat: więcej na temat)chę określenie znane nam z tematów lekcji biologii, czyli symbiozę. Same władze klastra it są zmuszone dniem i nocą czuwać nad tym, by taka współpraca nie zaczęła przywodzić na myśl innego zoologicznego określenia, a mianowicie pasożytnictwa.

Comments are closed.