Press "Enter" to skip to content

Plusy kuriera przez Internet

Jeszcze do niedawna najbardziej popularne było wysyłanie paczek pocztą. Po krótszym, lub wydłużonym wyczekiwaniu w kolejce i nadać paczkę w okienku. Osoby, jakie postanawiały na przesyłkę kurierem, posiadały dwie możliwości. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym kurier przybywał, spisywał list przewozowy, także fakturę i pobierał opłatę.

Ewentualnie, adresat mógł samodzielnie nadać przesyłkę w siedzibie firmy kurierskiej. Te metody idą już do lamusa. Obecnie każdy kto ma do wysłania paczkę, jest w stanie skorzystać z oferty kurier online. Jest to serwis pośredniczący w szukaniu dobrego i taniego posłańca. Ich największą zaletą jest cena wysyłki, wiele niższa niż bezpośrednio w firmie kurierskiej, a nieraz też niższa niż na poczcie. Drugą ich podstawową zaletą jest prostota z którą możemy zamówić kuriera. Wystarczy kilka minut przed komputerem. Kurier online (przesyłki kurierskie przez Internet) to praktyczna forma dla każdego przesyłającego. Gwarantuje prędką wycenę wysyłki i dobór, także zamówienie posłańca. Wpisujemy w formularzu dane dotyczące paczki, wagę, rozmiary. Charakteryzujemy w blankiecie opcjonalne usługi specjalne. Momentalnie otrzymujemy wycenę paczki (kliknij link paczki wielkogabarytowe) i listę dostępnych usług, wybieramy i akceptujemy wycenę.

zaproszenia

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com
W następnej kolejności wpisujemy dane nadawcy i odbiorcy. Po zaakceptowaniu zlecenia jesteśmy przekierowani do płatności online. Większa część systemów przesyłek jest tak zintegrowana z systemami płatności elektronicznych. Otrzymujemy do wydruku list przewozowy, który może być osiągalny bezpośrednio na stronie, bądź odbieramy go na pocztę elektroniczną. Po wydrukowaniu, czekamy tylko na posłańca. Dzięki owej możliwości którą jest kurier online, wszystko trwa dokładnie parę minut, w trakcie których szczędzimy pieniądze. Portale te kierowane są nie tylko do ludzi prywatnych. Korzystać z nich zdołają również jednostki. Klienci korzystający z portalu, posiadają sposobność skorzystania w banalnie prosty i niedrogi sposób z przewozu przesyłek na obszarze Polski i poza granicami państwa. Jest to najłatwiejszy tryb wysłania paczki do odbiorcy bez wychodzenia z domu, szybki i niedrogi.

Comments are closed.