Press "Enter" to skip to content

Kary ręczne i algorytmiczne nakładane na administratorów serwisów internetowych

Twórcy stron internetowych czasami mają problemy z ich prowadzeniem. Do takiego rodzaju sytuacji może dochodzić najczęściej w przypadku kierowników niedawno zaprojektowanych serwisów internetowych, którzy jeszcze niewystarczająco dojrzeli drobiazgowe przepisy funkcjonowania wyszukiwarki google i nie sprawdzają tego, jakiego typu linki prowadzą do ich serwisów.

Przytrafia się oprócz tego, że przy prowadzeniu serwerów internetowych zatrudniają całą rzeszę pracowników, z których każdy wklikuje po kilkanaście tekstów automatycznie zamieszczanych na serwisach internetowych, co również może powodować pojawianie się jakiegoś rodzaju błędów – więcej o filtrach algorytmicznych. Jeżeli jakiegoś rodzaju niedozwolone praktyki prowadzone na serwisach internetowych naruszają jakieś regulacje zapisane przez google, to wówczas na jakieś strony internetowe mogą zostać nałożone kary wiążące się z prowadzonym filtrowaniem strony internetowej.

Jeśli użyta w tym artykule retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu pokaz ognia na weselu cena inne tego typu posty – one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Już samo stwierdzenie, że jakaś strona internetowa została objęta monitoringiem stanowi rodzaj kary nałożonej na taką stronę. Jeżeli systematycznie sprawowana kontrola ujawnia rażące uchybienia, w takim wypadku może zostać na nią nałożona kara ręczna lub narzucana automatycznie – polecam Artefakt.

filtr algorytmiczny

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób stawia pytanie, które brzmi:Czym właściwie filtr google może różnić się od tzw. filtru algorytmicznego?. Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: filtr google (zobacz pozycjonowanie stron wizytówek) przeprowadzany jest najczęściej przez wyznaczonego do tego pracownika google, do którego zadań należy sprawdzanie, dokładnie w jaki sposób funkcjonują witryny internetowe. Może on wprowadzić na jakiegoś rodzaju stronę tzw. karę ręczną. Natomiast filtr algorytmiczny wykonywany jest automatycznie i nakładana przez niego kara jest karą algorytmiczną. Otrzymanie takiego rodzaju kary może wiązać się ze SPAdkiem strony internetowej poza główne strony wyszukiwania i tego rodzaju karę niezwykle trudno jest cofnąć.

Natomiast, karę ręczną można anulować poprzez rozmowę z pracownikiem google odpowiedzialnym za przeprowadzanie kontroli stron internetowych, w związku z tym tego typu karę można w dużo łatwiejszy sposób zdjąć. Warto pamiętać o tym, aby tworzyć strony przyjazne wyszukiwarkom internetowym i nie narażać się na ukaranie – nie są one naprawdę w ogóle potrzebne – należy ich unikać.

Comments are closed.