Press "Enter" to skip to content

Czemu balustrady są tak ważnym elementem w naszych domach, jakie zalety ma przy nich szkło.

Balustrady spełniają niezwykle istotną rolę w budynkach i obiektach. Przede wszystkim ich podstawowym zadaniem będzie ochrona balkonów i schodów, przez co chodząc wyżej będzie się chronionym przed upadkiem. Ale poza tym mają także ważne znaczenie dekoracyjne, ponieważ odpowiednio dobrane będą bardzo ciekawie ozdabiać bryłę budynku. Balustrady oferowane są w wielu różnych odmianach, z jakich przeważnie można spotkać balustrady schodowe i balkonowe. Rozmaite są też rodzaje surowców na nie używanych.

szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com
Konstrukcje przeważnie wykonuje się z metalu lub drewna, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także szkło. Niezwykle różnorodna jest również ilość możliwych modeli i wzorów – użyteczne źródło.

Kliknij tutaj i zobacz szczegóły, które też mówią o opisywanej kwestii. Przeczytasz tam dane, które z pewnością pogłębią Twą wiedzę w tej sprawie.

Tu w rzeczywistości nie ma żadnych ograniczeń co do tego, jak można łączyć ze sobą poszczególne elementy, tu w sumie będzie wszystko zależało od pomysłu osoby projektującej tę część wyposażenia. Oczywiście koniecznym warunkiem będzie to, żeby spełniały one wszystkie zasady związane z bezpieczeństwem, muszą więc przede wszystkim być odpowiednio solidne i wytrzymałe.

szkło w budownictwie

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej obecnie popularnych materiałów do konstrukcji balustrad jest szkło. Oczywiście nie takie, które stosuje się w zwykłych, klasycznych oknach, bo nie byłoby to zbyt bezpieczne. Do produkcji balustrad stosowane jest hartowane szkło, niekiedy z dodatkową warstwą bezbarwnej folii, dzięki czemu będzie ono dużo bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Balustrady szklane występują w dużej ilości odmian – użyteczne źródło. Szkło bardzo ładnie komponuje się z drewnem oraz metalem, w takim przypadku szkielet jest wykonany z tego właśnie materiału, za to wypełnieniem są tafle szklane. Innym rodzajem tego typu balustrad są wykonane całkowicie ze szklanych płyt.

Jeżeli fascynuje Cię prezentowany temat, odszukaj więcej faktów na taki wątek, które będą niezwykle interesujące i zapewne wciągną Cię całkowicie.

Przy takim rozwiązaniu są one przykręcane do boków balkonów i schodów, na górze montuje poręcz i całość będzie tworzyć wytrzymałą, solidną konstrukcję. Balustrady szklane z reguły robi się na wymiar pod konkretny budynek, więc do ich realizacji będzie potrzebny doświadczony szklarz, który przygotuje niezbędne elementy.

Comments are closed.