Press "Enter" to skip to content

zabezpieczone urządzenia elektryczne

W celu zabezpieczenia systemów fotowoltaicznych i podłączonych do nich przyrządów elektronowych przed przepięciami i sprzężeniami, stosuje się szczególne ograniczniki fotowoltaika po stronie napięcia stałego, także typowe ograniczniki przepięć po stronie prądu przemiennego. Wybór niestosownych ograniczników przepięć może stwarzać ryzyko pożarowe dla sprzętów elektrycznych i elektronowych. Reguły stosowania ochrony przeciwprzepięciowej różnią się w zależności od użytej ochrony odgromowej.

pomiar napięcia

Autor: greensheepred
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowanie stosownej ochrony przeciwprzepięciowej po stronie AC na farmie fotowoltaicznej, zależy od konfiguracji sieci, jej typu i rozciągłości, typu możliwych przepięć i nieodzowności, również opłacalności wykorzystywanej asekuracji – fotowoltaika (SP – klimatyzacja kraków) i niezbędne ograniczniki. Zasady jej wykorzystywania powinno się analizować w każdym przypadku indywidualnie, na bazie zasad określonych w normach i przepisach.

Instalacja elektryczna okaże się pewna, jeśli w skrzynce elektrycznej ulokujemy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskazówki defektu, które będą sygnalizować niezbędność wymiany ochronnika.

Ograniczniki powinny być poddawane okresowej kontroli przynajmniej raz w roku, zaś dodatkowe oszacowanie trzeba wykonać po wystąpieniu wyładowania piorunowego w budynek.

Są trzy grupy ochronników które zabezpieczają przed przepięciami pochodzenia burzowego i łączeniowego mogącymi wystąpić w sieci zasilającej gmach. Wybierając stosowny ogranicznik przepięć trzeba wziąć pod uwagę maksymalne napięcie stałej pracy pomiędzy kablem fazowym i neutralnym. Znaczący jest ukształtowanie sieci, oraz trwałość udarowa związana z udarami prądowymi, jakie pochodzą od wyładowań atmosferycznych – ochrona przepięciowa na pelelectric.pl.

Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby pewnie przyjmie falę przepięciową i odprowadzi prąd przepięciowy do uziomu, a nie do instalacji – sprawdź nasze ochronniki przepięciowe. Zabezpieczy nie tylko przed zmianą napięcia w czasie burzy, lecz także łączeniowymi, które mogą wystąpić w sieci zasilającej.

Zainteresował Cię przedstawiany tu temat i szukasz poza tym uzupełniających wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (http://www.incube.pl/en/blog/2021/01/11/incube-cpm-becomes-latest-onestream-software-implementation-partner/).

Dobór i przeprowadzenie elementów ochrony odgromowej, tak jak zewnętrznej, jak i wewnętrznej należy powierzyć elektrykowi.

Comments are closed.