Press "Enter" to skip to content

Nie masz pomysłu na prezent? Krótkofalówka przyda się każdemu!

Krótkofalówka – niewielka rzecz, a cieszy. Wszystkich, i syna i tatę. Raptem parę guziczków do opanowania, bez podpisów, abonamentu i innych zobowiązań. Plusy jej posiadania? Można by długo wymieniać, ale my spróbujemy podać te najważniejsze .

Niektóre krótkofalówki w obecnych czasach świetnie sprawdzają się jako tzw. nianie. Fale odbierane przez urządzenie cały czas informują rodziców będących np. w kuchni, czy w pokoju dziecinnym, coś niedobrego dzieje się z dzieckiem. Krótkofalówki takie powinny mieć większy zasięg. To daje większe bezpieczeństwo, a dodatkowo pozwala mamom, na wykonanie innych ważnych czynności w ciągu dnia, podczas snu malucha. Zależnie od modelu krótkofalówki, mają bowiem tzw. „baby monitor”.

W dzisiejszych czasach krótkofalówki są w stanie konkurować z telefonami, albowiem korzystając z nich można uniknąć wysokich rachunków. Jak się można domyślać duże znaczenie w przypadku zakupu owego sprzętu ma jego zasięg. Innych parametrów będziemy wymagać od krótkofalówki do użytku domowego, innego na otwartej przestrzeni – na przykład w czasie polowań czy zawodów strzeleckich. Takie radia muszą pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać duży zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez zbędnego hałasu. Komfort i wygoda, tego powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.

Walkie-talkie to również nie lada zabawa dla dzieci. Zasięg działania zabawkowych krótkofalówek wynosi od 50 do 200 metrów. Najmłodsi mogą korzystać z tego wynalazku, w czasie zabaw na podwórku, w domu i ogrodzie. Czy jest to zabawa w chowanego, odgrywanie ról i inne, krótkofalówki zawsze będą wzbudzały duże emocje u dzieci.

Innego rodzaju krótkofalówki są proponowane dla osób starszych i niepełnosprawnych, które wymagają opieki domowej. Krótkofalowe radia również i w tym przypadku sprawdzą się między ludźmi chorymi, a ich opiekunami.
Podczas wypadu w góry czy do lasu krótkofalówka pełni równie istotną funkcje co apteczka pierwszej pomocy. Zapewnia kontakt z ludźmi, przez co daje nam bezpieczeństwo.

Comments are closed.