Press "Enter" to skip to content

Kontrolujemy płynność finansową naszego kontrahenta

Jeżeli mamy zamiar, z kimś zawrzeć umowę często mamy jakieś lęki. Funkcjonujemy w czasach, kiedy sporo firm chce dorobić się na naiwności innych. Tak, więc niezbędne jest przysłowiowe chuchanie na zimne. Jeśli chcemy z kimś robić interesy nie zapominajmy, że możemy wszystko sprawdzić nim dojdzie do zawarcia umowy.

Inwestycja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z narzędzi, jakie posiadamy jest analiza kontrahentów. Przez sprawdzenie jak obecnie funkcjonują zasoby finansowe firmy i co działo się u niej w poprzednich latach możemy zobaczyć wszystko, jak na dłoni, czy firma jest wiarygodna. Wiarygodność finansowa partnera to niezmiernie istotna cecha dla nas. Nikt nie chciałby nie otrzymać wynagrodzenia za swe produkty. Dlatego jeżeli uważamy się za zawodowców musimy pamiętać o możliwościach, jakie posiadamy. Lepiej kogoś dwa razy sprawdzić niż potem zaprzepaścić duże pieniądze. Pamiętajmy o tym by robić listy rzetelnych kontrahentów i tych, z którzy przysporzyli nam kłopotów.

Miej na uwadze, że jesteśmy tam (https://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze-plaskie/). Oczekujemy na Ciebie z nowymi wpisami, które są niezwykle interesujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w podany link.

Mogą one pomagać nam i nie tylko nam w kolejnych latach.

Wypłacanie należności we właściwym terminie

Jeżeli chodzi o zawieranie umów to doskonale wiemy, że trzeba zwracać uwagę na to, co zapisano małym druczkiem. Ale istotne jest też to czy aby na pewno można mieć pewność, że firma zapłaci zobowiązanie finansowe. Zdarz się i tak, że nie jesteśmy w stanie z kontrahenta ściągnąć należnej nam kwoty. Z tego powodu w wielu firmach jest osoba, która zajmuje się kontrolą należności. Kontrola należności (sprawdź wskaźnik rotacji należności na nie jest łatwym zajęciem. Ogarnięcie wszystkiego w ogromie opłaconych i niezapłaconych faktur może trochę potrwać. Wiadomo, że księgowi firmy mogą być pomocni, ale oni też mają swoje obowiązki. Tak, więc dobrze korzystać z aplikacji, która pomoże nam w prosty sposób zapanować nad wszystkimi fakturami. Przez czytelny interfejs będziemy mogli szybko sprawdzić, które należności są do zapłacenia i o które czas zacząć się upominać, które są uregulowane w odpowiednim czasie i które niebawem powinny zostać spłacone. Tego typu aplikacja jest nieodzownym wparciem osoby, która ma sprawnie zajmować się należnościami firmy.

Comments are closed.