Press "Enter" to skip to content

Aplikacje do ewidencji i inwentaryzacji czyli jak policzyć towar bez konieczności wietrzenia magazynu

Wiele przedsiębiorstw zmaga się z problemem przechowywania części. Ustawy zobowiązują do prowadzenia małej księgowości, rozliczenia podatków itd. Tu powstaje pewno utrudnienie. W sprawozdaniach trzeba uwzględnić koszty amortyzacji towaru. Jeśli mowa o produktach, to należy pamiętać o ewidencji.

Oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystnie jest kupić oprogramowanie np. środki trwałe program dla księgowości. Nawet firmy doradcze, mimo że nie wytwarzają fizycznie towaru, mają własny sprzęt biurowy czy samochody na stanie. Często na przełomie roku, ma miejsce liczenie i spisywanie (poczytaj). Klasycznie właściciel potrzebuje kilku kartek papieru, jednak w dużej firmie taki pomysł nie jest do zaakceptowania. Szczególnie, jeśli jest to mienie sprzedawane z magazynu. Zakłady z branży spożywczej używają własnych specjalnych narzędzi, które często kosztują całe tysiące. Stąd potrzeba jest kontrola, jaka aktualnie osoba wykorzystuje ów urządzenia. O tym, że na rynku temat jest powszechnie znany, świadczy zapotrzebowanie firm – można łatwo to sprawdzić, wystarczy wpisać inwentaryzacja program albo programy do środków trwałych. Oferta jest bogata.

Następnym zastosowaniem takich elektronicznych produktów jest kontrola stanu magazynu na bieżąco. Wyobraźmy sobie o sytuacji zliczenia setek jakiś produktów. Bez komputera nie moglibyśmy zsumować ich liczby, nie mówiąc o bardziej skomplikowanych raportach jak grupa produktowa towarów, czy dodanie listy półproduktów.

programowanie

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci ERP www.apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow rozumiejąc wymagania rynku, oferują kompleksowe systemy integrujące księgowość, sprzedaż i systemem znakowania kreskowego. Obecnie zakłada się, że im więcej rzeczy do zewidencjonowania, tym wyższe oszczędności przynosi zintegrowany system. Oczywiście, małe firmy instalując przykładowo ewidencja wyposażenia program dla małych przedsiębiorstw, zyskają głównie czas na raportowaniu oraz unikną kosztów związanych z przypadkowo zawieruszonym modemem do Internetu.

Aktualnie należy rozważyć czy chcemy program w wersji na komputer, przez Internet czy w wersji aplikacji serwerowej (więcej na stronie www). Każde rozwiązanie ma swoje zalety. Kwestia czy bardziej interesuje nas większe bezpieczeństwo danych na gromadzonych na naszym laptopie, czy niższe koszty bez zatrudniania programisty z zdalnym dostępem.

Comments are closed.