Press "Enter" to skip to content

Trochę info o programach lojalnościowych

W obecnych czasach programy lojalnościowe to jeden ze stopni marketingowych roszad. Nie wystarczy pierwszej lepszej osobie z brzegu (albo, co drugiemu klientowi) dawać karty stałego klienta to zdecydowanie za mało. porządny program lojalnościowy to o wiele więcej, to metoda, która daje możliwość poczuć się klientowi wyjątkowo, dzięki czemu zyskujemy pewność, że klient jeszcze wiele razy zrobi u nas zakupy. W Polsce jest wiele programów lojalnościowych dla wszystkich. Wielu z nas ma jakąś kartę stałego klienta, czy to ze sklepu spożywczego, sklepu odzieżowego czy kartę do zbierania punktów, która pozwala nam otrzymanie fajnych rabatów, zdobycie fajnych nagród.

karta lojalnościowa

Autor: Morten Liebach
Źródło: http://www.flickr.com
Poza granicami naszego kraju tworzone są programy lojalnościowe elitarne, których w naszym państwie jest mało. Przy tego typu programach osoby otrzymujące kartę stałego klienta są wybierane podczas selekcji. Po kilkunastu analizach przekazywane są karty stałego klienta, często też organizowane przyjęcia dla konkretnych klientów, by Ci czuli się naprawdę wyróżnieni. A jak wieść niesie kupujący klient to zadowolony klient.

WEŹ, CO CHCESZ
Jedna z sieci telefonii komórkowej posiada bardzo fajny program lojalnościowy dla ludzi posiadających telefon na abonament.

Jeżeli ciekawi Cię to zagadnienie, nowa treść (https://inito.pl/uslugi-ksiegowe/) prezentuje drobiazgowo ciekawe tematy, które okażą się bardzo zajmujące.

Program tego typu pozwala na zdobywanie ciekawych nagród po uzyskaniu właściwej liczby punktów. Sieć ta stworzyła katalog nagród, z którego osoba należącą do tego programu lojalnościowego może wybrać nagrodę za równowartość otrzymanych punktów. Tworząc program lojalnościowy dobrze jest pomyśleć od razu o możliwościach, jakie dałby nam on poza granicami naszego kraju. Gdy chcemy wypromować naszą firmę poza krajem trzeba też tak spojrzeć na program lojalnościowy. W jaki sposób mógłbym przekonać ludzi nie tylko z mojego kraju, ale też spoza granic, by przystąpili do naszego programu lojalnościowego? To dobry pomysł by spopularyzować własny program lojalnościowy poza krajem. Dlaczego? Otóż program tego typu to coś w rodzaju produktu.

Może nie sprzedajemy, go, ale to on może sprawić, że więcej zarabiamy. Im większy zasięg programu lojalnościowego, tym większe zyski są w kieszeni naszej firmy. Jeśli chcielibyśmy by nasz program lojalnościowy odnosił duże sukcesy, powinniśmy o nim myśleć nie, jako o metodzie do wykorzystania go w kraju, ale jako o światowym produkcie. Dobre programy lojalnościowe to te, które z czasem są przenoszone z jednego kraju do innych. Takich programów lojalnościowych jest na świecie kilkanaście. Najlepiej jest, więc brać przykład z najlepszych.

Źródło: .

Comments are closed.