Press "Enter" to skip to content

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Każdy właściciel firmy mierzy się na starcie swojego biznesu przed dylematem – w jaki sposób prowadzić księgowość? W Polsce możemy wykorzystać trzy scenariusze: korzystamy z usług księgowego, posiłkujemy się usługami biura rachunkowego bądź też (co jest zdecydowanie najbardziej czasochłonne) próbujemy zajmować się tym sami. Wybranie właściwego rozwiązania jest niezwykle istotną kwestią w perspektywie kierowania własnym biznesem.

księgowość

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak składa się na pojęcie księgowości w kontekście zarządzania własną firmą? Najprościej rzecz ujmując, księgowość to zbiór działań, których jest zobowiązany wykonać dany właściciel firmy w ramach powinności w stosunku do organów państwa. Do tego zakresu włączamy rzecz jasna obciążenia podatkowe, konieczną dokumentację związaną z ZUS etc.. Najtańszym rozwiązaniem prowadzenia księgowości jest oczywiście samodzielne prowadzenie przychodów, rozchodów przy użyciu KPiR. Jest to propozycja szczególnie dobra dla podmiotów działających na zasadzie jednoosobowej firmy. Biorąc jednak pod rozwagę tę kwestię, należy rozważyć plusy i minusy. Niewątpliwą dogodnością jest brak opłat prowadzenia rachunkowości, całkowita wiedza co do finansów własnej firmy. Niestety, takie rozwiązanie wymaga od nas wielkiej skrupulatności oraz systematyczności ale w szczególności – czasu. Warto wspomnieć, że liczba obowiązków związanych z samodzielnym prowadzeniem księgowości jest zależna od kategorii i charakterystyki prowadzonej działalności. Jeżeli chcemy natomiast oddelegować te zadania, możemy pomyśleć o zatrudnieniu księgowego. Jest to jednak zazwyczaj opcja najdroższa i zarezerwowana raczej dla większych firm. Przy takim rozwiązaniu, formalnościami rachunkowymi zajmuje dedykowana osoba, która administruje całością spraw związanych z rachunkowością naszego biznesu.

Nie czekaj – jeśli spodobał Ci się ten wpis, to do sprawdzenia (biuro-protax.pl/) są też inne treści na stronie, która jest pod podanym linkiem.

księgowa

Autor: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem (rozważając za i przeciw) stanowi skorzystanie z pomocy biura rachunkowego. Przy takiej współpracy znakomita większość naszych spraw rachunkowych jest zarządzana przez odpowiednich zespół. Na rynku jest dostępnych dużo instytucji świadczących podobne usługi. Jeżeli szukamy pomocy na terenie np. Olsztyna ze wsparciem przychodzi nam wyszukiwarka Google – wystarczy wpisać wyrażenie “biuro rachunkowe Olsztyn” albo “usługi księgowe Olsztyn” a w rezultacie dostaniemy niemalże całkowitą listę biur świadczących pomoc w zakresie finansów oraz rachunkowości – więcej na .

Comments are closed.